Категории

Kot (czy też Kotka?)


  • Код: IKMCD001
  • Производитель: Instytut Kultury Miejskiej Gdańsk
  • Цена: 35.99 zł
  • Порекомендовать продукт

Yass / Avant jazz
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Pracę nad materiałem muzycznym rozpocząłem od przygotowania szkiców kompozycji przestrzennej instrumentów na scenie. Sercem stały się dwa harmonia. Zwarty i symetryczny układ umożliwił nam swobodne przemieszczanie się między instrumentami i wzajemną wymianę przy nich – powstało harmonijne środowisko przestrzenno-dźwiękowe. Taką też przyjąłem formę kompozycji muzycznej – album jest rodzajem suity o określonej dramaturgii. Pełną, 37-minutową formę płyty traktuję jako nierozłączną całość i do takiego jej słuchania – w całości – zachęcam.
Olo Walicki

Utwory wykonywane na płycie skomponowane zostały do wierszy poetów nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2012. Nagroda, której fundatorem jest Miasto Gdańsk, a organizatorem Instytut Kultury Miejskiej, przyznawana jest co dwa lata podczas Międzynarodowego Festiwalu Literatury Europejski Poeta Wolności. Celem Nagrody jest wyróżnienie i promocja zjawisk poetyckich o wybitnej wartości artystycznej, które podejmują jeden z najistotniejszych dla współczesności tematów – temat wolności. Pragnąc podkreślić rolę i kunszt pracy tłumaczy literackich, od 2012 roku nagroda przyznawana jest także tłumaczowi.
Zaprezentowane na tym albumie wiersze wraz z muzyką i aranżacją Ola Walickiego premierowo zostały wykonane podczas uroczystej gali wręczenia nagrody, która miała miejsce 24 marca 2012 roku w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.
Aleksandra Szymańska, Instytut Kultury Miejskiej

muzycy:
Allegra Kabuki: voice
Wacław Zimpel: clarinets, harmonium
Kuba Staruszkiewicz: drums
Olo Walicki: bass, harmonium, voice

guests:
Stefan Wesołowski: harmonium
Serhij Żadan: voice

utwory:
1. Ryszard Krynicki 6:36
2. Petr Halmay 4:20
3. Pablo Garcia Casado 3:58
4. Kristin Berget 7:11
5. Luljeta Lleshanaku (part I) 2:51
6. Luljeta Lleshanaku (part II) 7:20
7. Durs Grunbein 2:03
8. Tozan Alkan 2:01
9. Serhij Zadan 1:16

total time - 37:38
wydano: 2014

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: