Категории

Fire Sign


  • Код: TZ8082
  • Производитель: Tzadik (USA)
  • Код производителя: 0702397808220
  • Цена: 66.99 zł
  • Порекомендовать продукт

Player


Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2012-05-09
seria wydawnicza: Composer Series
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: plastikowe etui
opis:

multikultiproject.blogspot.com; 2012-04:
"Nie jest to debiutancki album nowojorskiego muzyka i kompozytora Jeremiaha Cymermana dla słynnej wytwórni Tzadik, ale - nie tylko w naszym kraju - pozostaje on (jak również jego muzyka) postacią zupełnie nieznaną. Drugim albumem udowadnia jak wielka szkoda, że do tej pory nie zetknęliśmy się szerzej z jego muzyką.

Cymerman nowojorczykiem został z wyboru w 2002 roku i szybko związał się z tamtejszą sceną downtown i jej klubami - Roulette, Issue Project Room czy The Stone. W ciągu kilku lat współpracował z licznymi muzykami awangardy nie tylko nowojorskiej - John Zorn, Butch Morris, Otomo Yoshihide, Evan Parker, Toby Driver, Nate Wooley, Brian Chase, Mario Diaz de Leon, Christopher Hoffman, Anthony Coleman, Peter Evans, Jessica Pavone czy Matthew Welch to najsłynniejsi z nich. Nie ogranicza się jednak tylko do improwizacji - głównym jego polem aktywności jest komponowanie, a improwizacja współtworzy jego kompozytorski warsztat. Nie stosuje on przy tym tylko tradycyjnej notacji muzycznej, ale wykorzystuje jej elementy mieszając je jednak z cały arsenałem wymyślonych przez siebie znaków graficznych. Rejestrowane nagrania dźwiękowe własnych kompozycji przetwarza dodatkowo elektronicznie, co jest jeszcze jedną składową łamigłówki, jaką są jego kompozycje

Pięć zebranych na tym albumie kompozycji powstało w latach 2009-2011 i przeznaczone są na bardzo różne instrumenty - oprócz utworów na solowy kontrabas (I Woke Up Early The Day That I Died) i klarnet (króciutkie Opening), znajdziemy tu dwa duety - trębaczy (Collapsed Eustachian) i na wiolonczelę i perkusję (Touched With Fire) - oraz sekstet (Burned Across The Sky). Do wykonania wszystkich akustycznych partii zaprosił znakomitych instrumentalistów związanych z awangardową i jazzową sceną amerykańską - Nate Wooley, Peter Evans, Harris Eisenstadt, Sam Kulik, Brian Chase to wszak muzycy świetnie znani jazzowej publiczności, pełni kreatywnej energii tak potrzebnej by ze szkicowych, pełnych indywidualnie interpretowanych graficznych zapisów kompozycji Cymernana wydobyć głębię i moc.

To, co zostało zarejestrowane na taśmie nie jest jednak efektem końcowym - kompozytor w postprodukcyjnej obróbce filtruje i przetwarza nagrany materiał elektronicznie. Efekt jest zadziwiający - dużo tu odwołań zarówno to muzyki noise jak i elektronicznej sceny europejskiej. Dzięki takiemu potraktowaniu płyta zyskuje bardzo spójny charakter i zaskakujące brzmienie dodatkowo podkreślone przez - jak to z tzadikowym standardzie - znakomitą realizację dźwiękową nagrania i masteringu."
autor: Marcin Jachnik


Editor's info:
Jeremiah Cymerman's second CD for Tzadik presents four new cut-up pieces using "recycled" source materials. Collapsed Eustachian for two trumpets and processing draws from two separate solo concerts of Nate Wooley and Peter Evans. I Woke Up Early the Day that I Died, for solo contrabass and processing is arranged as miniature scenes that shift in mood and densities from section to section and is brilliantly performed by Tom Blancarte. Burned Across the Sky for processed clarinet and tape loop is a 6 bar phrase taken from an ensemble piece written for a Roulette concert in 2009 with a home recorded cut-up clarinet solo superimposed. Featuring Nate Wooley, Harris Eisenstadt, Sam Kulik, Chris Hoffman and Tom Blancarte, it is a major new work written as a dedication/eulogy piece for Jeremiah's late step-father Christopher Bird. Four exciting new avant garde works from the mind of this cutting edge composer/performer!

muzycy:
Jeremiah Cymerman: Clarinet, Electronics, Synth
Nate Wooley: Trumpet
Tom Blancarte: Contrabass, Bass
Brian Chase: Drums
Peter Evans: Trumpet
Christopher Hoffman: Cello
Sam Kulik: Trombone

utwory:
1. Opening
2. Collapsed Eustachian
3. I Woke Up Early The Day That I Died
4. Touched With Fire
5. Burned Across the Sky

total time - 53:26
wydano: 2011-08
more info: www.tzadik.com
Ipsissimus
66.99 zł
Not Quite Songs
55.80 zł
Many Arms
66.99 zł
Open Box
66.99 zł
Tokyo Taiga
66.99 zł
Barisshee
66.99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: