Категории

Hariless Toys [Vinyl 1LP]


  • Код: PIASR790LP
  • Производитель: Pias Recordings
  • Код производителя: 5414939917981
  • Цена: 76.99 zł
  • Порекомендовать продукт

Indie Pop / Avant Pop / Muzyka alternatywna
premiera polska:
2015-05-11
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
Roisin Murphy kazała czekać swoim fanom aż 8 lat na nowy studyjny album. Jej ostatni longplay „Overpowered” ukazał się 2007 r. „Hariless Toys” stanowi swoiste podsumowanie dotychczasowej kariery artystki. Nowy krążek trafi na półki sklepowe 11 maja. Na „Hairless Toys” odnajdziemy nawiązania do europejskiego house-u, albumów wydanych przez Casablanca Records oraz twórczości Grace Jones. Wpływy takich gatunków muzycznych jak jazz, country oraz gospel będą również pobrzmiewać na płycie.

Za bogatą i ekspansywną produkcję odpowiedzialny jest Eddie Stevens, znany ze współpracy z Roisin Murphy przy jej poprzednich projektach.

Magiczny urok albumu świetnie oddaje premierowy utwór „Gone Fishing” , który stanowi zapowiedź nowego wydawnictwa. Piosenka została zainspirowana filmem „Paris Is Burning”, w którym oryginalność, inwencja oraz celebracja są ucieczką od trudnych realiów otaczającej rzeczywistości.

„Gone Fishing” skomponowałam po obejrzeniu filmu dokumentalnego „Paris Is Burning”, który bardzo mnie poruszył. Natrafiłam na artykuł, który wskazywał go jako istotny głos w temacie czarnej, gejowskiej kultury, która powstała wokół muzyki house. „I had to run this far from home” – to o ludziach wykluczonych poza nawias społeczeństwa i o tym, jak udało im się stworzyć bezpieczne miejsce w Nowym Jorku w latach 80-tych, którym była scena skupiająca wokół siebie środowisko gejów oraz osoby transgenderowe. Najbardziej aktywnym jej działaczem był Pepper La Beija, o którym śpiewa również Malcolm McLaren w piosence „Deep In Vogue”. Kultura, która wtedy powstała była wręcz ostentacyjną odpowiedzią na prześladowania i rozczarowanie. Wyobraźnia oraz odwaga tych dzieciaków budzi we mnie szacunek. „Gone Fishing” powstała w mojej głowie niemalże jako broadwayowska wersja tej historii. Tworzenie swojego świata, bezpiecznego miejsca na ziemi, budowanie nowej rodziny w muzyce i kulturze młodych to tematy jakie podejmuję na „Hairless Toys” – mówi Roisin Murphy.
W maju artystka wyrusza w trasę promującą najnowsze wydawnictwo. Na pewno fanów ucieszy fakt, iż Roisin odwiedzi również Polskę. Artystka wystąpi w ramach festiwalu Audioriver.

utwory:
1. Gone Fishing
2. Evil Eyes
3. Exploitation
4. Uninvited Guest
5. Exile
6. House Of Glass
7. Hairless Toys (Gotta Hurt)
8. Unputdownable

wydano: 2015-05-11

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: