Категории

The Story of Iceland


  • Код: TZ7059
  • Производитель: Tzadik (USA)
  • Код производителя: 0702397705925
  • Цена: 66.99 zł
  • Порекомендовать продукт

Player


Muzyka Współczesna
premiera polska:
2000-10-01
seria wydawnicza: Composer Series
opakowanie: plastikowe etui
opis:
multikulti.com:
Od zakręconego świata muzyki pop, rocka i tak zwanej world music do rewolucyjnych, ulicznych walk skrzypek, konceptualista i obieżyświat Eyvind Kang zabiera nas w ekscytującą nowa podróż do Islandii. Znany członek undergoundowej, ezoterycznej sceny i wierny współpracownik takich muzyków jak Bill Frisell, Marc Ribot, Arto Lindsay, Ikue Mori i wielu innych znakomitośc, Kang znajduje się we wspaniałej twórczej formie tworząc nowy studyjny projekt, pełen niesamowicie złożonych dźwiękowych rzeźb, wypełnionych przedziwnymi detalami, siłą i natchnioną wizją autora.
(...) Tworzy muzykę, w której jazz, świeża punkowa energia, heavy metalowe brzmienia oraz kawalkady pozornie nieuzasadnionego hałasu odgrywają równorzędną rolę i budują głęboki, charakterystyczny nastrój.
Hi Fi i Muzyka (fragment artykułu: 'Nowy wiek - nowy jazz?') '...Wiele spodziewałem się po występie Dying Graund, a raczej jej lidera, skrzypka i kompozytora Evinda Kaga. Instrumentalistę tego poważam i postrzegam jako jednego z najciekawszych wiolinistów młodego pokolenia...'
muzycy:
Bill Frisell
total time - 43:09
wydano: 2000
more info: www.tzadik.com
więcej
więcej na stronie Polskiego Radia

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: