Категории

Steen Rasmussen Quarteto em Sao Paulo


  • Код: CALI118
  • Производитель: Calibrated
  • Код производителя: 5706725101187
  • Цена: 58.99 zł
  • Порекомендовать продукт

Bossa Nova / Brazilian Jazz
premiera polska:
2012-06-30,
Wydawnicto Audiofilskie

kontynent: Europa
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikultiproject.blogspot.com
W 2005 roku mała wytwórnia Rob label wydała debiutancki album brazylijskiej wokalistki pod tytułem "LP". Album nie odniósł niestety międzynarodowego sukcesu, dzięki niemu jednak nazwisko Marcia Lopes pojawiło się na światowej, muzycznej giełdzie. Na płycie Marcia śpiewa utwory rodzimych kompozytorów jak Caetano Veloso, Batatinha, Chico Buarque, Sueli Costa , Fátima Guedes, Edú Lobo, Sérgio Santos ale także np. "Everytime We Say Goodbye" Cole Portera. O ile w Ameryce Południowej jest ceniona zarówno w świecie krytyków (nominacja w 2004 do Latino Grammy Award) jak przez muzyków (wielki Caetano Veloso powiedział o niej "One of the most beautifull female voices"), w Europie poza Portugalią pozostaje nieznana.

Inaczej sytuacja się ma z Fabio Cadore, gitarzystą i drugim głosem na płycie Steen Rasmussen Quarteto em Sao Paulo, który poprzez współpracę nagraniową i koncertową z północnokoreańskim muzykiem - JungBum Kimem coraz poza Ameryką Południową coraz bardziej jest znany w Azji.
Tym bardziej należy się cieszyć, że duński pianista Steen Rasmussen wyśnił przesyconą bossa novą płytę.

Natchniona, nieco melancholijna, liryczna, a przy tym pełna wewnętrznych emocji opowieść płynie wolnym nurtem, nigdzie nie pędzi ani nagle nie skręca. Jedenaście utworów, z których osiem są śpiewane, trzy instrumentalne. Na początek Marcia Lopes czule śpiewa klasyk Caetano Veloso "Coracao Vagabundo" i "Paratodos" Chico Buarque, dalej "Tempo de Samba" Leo Minaxa/Chico Amarala w wykonaniu Fabio Cadore i tak już do końca, niespiesznie, bez technicznych (zarówno instrumentalnych jak i aranżacyjnych) fajerwerków. Otrzymujemy niezwykłą, choć bardzo kameralną mieszankę rozgrywającą się gdzieś na granicach jazzu i bossa novy. I - co najważniejsze - ani na chwilę nie gubią tej wyjątkowości brazylijskiej bossy, tak bardzo kruchej, którą bardzo często zabija się natarczywym rytmem, plastikowymi brzmieniami czy też brakiem umiejętności wyjścia poza własne kulturowe ograniczenia.
Piękna płyta, która pomaga zmagać się z chropowatościami naszego życia!

muzycy:
Marcia Lopes: vocal
Fabio Cadore: vocal, guitar
Steen Rasmussen: piano
Jacob Andersen: percussion
Fredrik Damsgaard: bass
Jonas Johansen: trumpet

Lis Wessberg: trombone
Jonas Krag: guitar
Afonso Correa: percussion
Marie Carmen Koppel: background vocal

utwory:
1. Coracao Vagabundo
2. Paratodos
3. Tempo de Samba
4. Sem Fantasia
5. Carla
6. Ultimo Samba
7. Copenhaquen
8. Coisa mais linda
9. Bandido
10. Para Dum Um
11. A bossa muito Donato

total time - 46:29
wydano: 2012
more info: www.coperecords.com
more info2: fabiocadore.com.br

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: