Категории

Beethoven: An die ferne Geliebte Op. 98 / Haydn: Songs / Mozart: Masonic Cantata K.619


  • Код: HMU907611
  • Производитель: Harmonia Mundi (FR)
  • Код производителя: 0093046761127
  • Цена: 56.99 zł
  • Порекомендовать продукт

Recital Wokalny
premiera polska:
2015-04-14
kontynent: Europa
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Mark Padmore wyrósł na czołowego, obok Iana Bostridge'a, brytyjskiego tenora swego pokolenia. Po latach śpiewania utworów barokowych i klasycznych pod batutą wybitnych znawców stylowego wykonawstwa muzyki dawnej poszerzył repertuar o pieśni romantyczne i muzykę XX wieku. Jego dyskografia liczy kilkadziesiąt tytułów, w 2005 roku wytwórnia Hyperion wydała pierwszy album solowy z pieśniami Brittena, Tippetta i Finziego. Następnie przyszły znakomite płyty dla wytwórni Harmonia Mundi, by wymienić tylko efekty współpracy z Paulem Lewisem:
'Franz Schubert: Winterreise' HMU907484
'Franz Schubert: Die schöne Müllerin' HMU907519
'Franz Schubert: Schwanengesang' HMU907520
Współpracował z Johnem Eliotem Gardinerem, Williamem Christie'm i Philippe'm Herreweghe, z którymi dokonał nagrań muzyki barokowej jak też z The English Concert pod dyrekcją Andrew Manzea i Akademie für Alte Musik Berlin pod dyrekcją Daniela Reussa.

Najnowsza płyta nagrana wraz z pianistą Kristianem Bezuidenhoutem zawiera wybrane pieśni Beethovena, Haydna i Mozarta.

Kristian Bezuidenhout - pianista, pedagog, występuje jako solista grając na fortepianie, klawesynie i historycznym fortepiano. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku dziesięciu lat. Kontynuował ją pod kierunkiem Rebeki Penneys (fortepian), Paula O'Dette (praktyka wykonawcza/continuo), Malcolma Bilsona (fortepiano) i Arthura Haasa (klawesyn) w Eastman School of Music w USA. Regularnie koncertuje w Ameryce Północnej, Europie, Republice Południowej Afryki, Wielkiej Brytanii, Australii i Azji, grając na fortepianie, klawesynie i historycznym fortepiano.
Współpracował z takimi solistami, jak: Giuliano Carmignola, Pieter Wispelwey, Paul O'Dette, Daniel Hope, Jan Kobow, Malcolm Bilson oraz z zespołami: Concerto Köln, Boston Early Music Festival Orchestra, Händel and Haydn Society (Boston) oraz Nederlands Kamerkoor.
Brał udział w festiwalach muzyki dawnej w Bostonie, Brugii, Wenecji i Utrechcie, jak również w West Cork Chamber Music Festival w Irlandii, Brühler Schlosskonzerte w Niemczech, Festiwalu Menuhina w Szwajcarii, Festiwalu Mozartowskim w Vermont oraz Poeke Fortepiano Festival w Belgii.
W 2001 roku zdobył I nagrodę oraz nagrodę publiczności na 38. Festival of Flanders International Fortepiano Competition w Brugii, co było dużym wyróżnieniem, ponieważ w historii konkursu nagroda ta została przyznana tylko trzykrotnie.
W tym samym roku oficjalnie zadebiutował w Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz nagrał płytę z Sonatami i Fantazjami Mozarta dla Fleur de Son.
Od 2003 roku artysta występuje w duecie z niemieckim tenorem Janem Kobowem. Muzycy nagrali wspólnie m.in. Die schöne Müllerin Schuberta dla kanadyjskiej wytwórni ATMA.
W 2004 roku zadebiutował w repertuarze symfonicznym, wykonując V Koncert fortepianowy Ludwiga van Beethovena z towarzyszeniem zespołu Händel and Haydn Society w Bostonie pod dyrekcją Granta Llewellyna. W styczniu tego samego roku był gościem amerykańskiej rozgłośni radiowej NPR, wystąpił też z recitalem na fortepiano w Dumbarton Oaks.
Zajmuje się również działalnością pedagogiczną, prowadzi klasę pianoforte oraz zajęcia z zakresu osiemnastowiecznej praktyki wykonawczej w Chautauqua Institution i Eastman School of Music.

Editor's info:
Following their acclaimed Schumann recording, tenor Mark Padmore and fortepiano phenomenon Kristian Bezuidenhout join forces again for this varied and appealing lieder recital of songs by Haydn, 'An die ferne Geliebte' Op.98 by Beethoven, and the Masonic Cantata K.619 by Mozart.

muzycy:
Mark Padmore: tenor
Kristian Bezuidenhout: piano

utwory:
Beethoven: An die ferne Geliebte (To the distant beloved), Op. 98
Beethoven: Maigesang, Op. 52 No. 4
Beethoven: Neue Liebe, Neues Leben, Op. 75, 2
Beethoven: Mephistos Flohlied, Op. 75, 3
Beethoven: Adelaide, Op. 46
Beethoven: Selbstgesprach, WoO 114
Beethoven: Resignation, WoO 149
Beethoven: An die Hoffnung, Op. 94
Beethoven: Abendlied unter'm gestirten Himmel, WoO 150
Haydn: She Never Told Her Love, Hob. XXVIa:34
Haydn: The Spirit's Song, Hob. XXV1a:41
Haydn: The Boatman, Hob. XXXia:246
Mozart: Das Veilchen, K476
Mozart: Abendempfindung an Laura, K523
Mozart: Die ihr des unermeßlichen Weltfalls - Kantate, K619

total time - 70:24
wydano: 2015
more info: www.harmoniamundi.com
more info2: kristianbezuidenhout.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: