Kategorie

Rome


  • Kod: CF435CD
  • Producent: Clean Feed (POR)
  • Kod producenta: 5609063004359
  • Wykonawca: Rob Mazurek
  • Nośnik: CD
  • Instrument lidera: trumpet
  • Cena: 59,99 zł
  • Poleć produkt

Player


Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2017-08-31
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: kartonowe etui
opis:

multikultiproject.blogspot.com - ocena * * * * 1/2:
Ta płyta nie jest jeszcze jednym wycyzelowanym i dopieszczonym nagraniem. i owszem, jest owocem ponad trzyletniej pracy nad solowym materiałem, ale zarejestrowana została na żywo, podczas transmitowanego przez Rai Radiotre Suite Jazz koncertu. I właśnie dzięki temu możemy głębiej zajrzeć w świadomość i twórczą wrażliwość Roba Mazurka.

W dzisiejszym studio nagraniowym zrobić można wszystko. Także gdy nagrywa się płytę solo. Jak jednak połączyć ze sobą wszystkie niezliczone inspiracje w mistyczno-inprowizowany strumień dźwięków gdy gra się na żywo? Jak zbudować przestrzeń grając na trąbce z wykorzystaniem współczesnej elektroniki, modulatorów brzmienia, fortepianu i jego bogatych możliwości preparowania?

Rob Mazurek, lider m.in. Chicago Underground w swoich licznych odsłonach, jest od lat cenionym kompozytorem, kornecistą i improwizatorem, którego szeroka paleta elektroakustycznych możliwości wymyka się prostej kategoryzacji. Jego twórczość zyskała znakomitą reputację na scenach jazzowych, awangardowych jak i post-rockowych, tak w Stanach, jak i w Europie. Znany jest ze swojej ekspansywnej wizji muzycznej, którą i na tej płycie stara się porwać słuchaczy.

To jednak wizja zupełnie inna - nie ma tu energii, jest za to skupienie. I nie ma znaczenia czy Rob Mazurek gra na kornecie, którego dźwięki dodatkowo może przetwarzać elektronicznie, czy na preparowanym fortepianie. Zawsze przykuwa uwagę. Tutaj musimy zdać sobie sprawę z tego, że Rob Mazurek nie jest pianistą w klasycznym rozumieniu słowa. Gra on akordami lub właściwie pojedynczymi dźwiękami - nie ma tu pasaży i fraz, ale jest niezwykła, spójna i skupiona wizja o naprawdę wielkiej, pełna prostoty ale o skondensowanej mocy. I nie wypływa ona z natłoku dźwięków, a raczej ze zderzenia ich natężenia z przestrzenią i ciszą. I w tym właśnie Rob Mazurek jest niezwykłym mistrzem budując swój intymny świat dźwięków z użyciem skromnych środków i wielkich emocji. Polecam bardzo.
autor: Józef Paprocki
Copyright © 1996-2017 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
To date, celebrated Chicago musician Rob Mazurek’s solo endeavors have focused on his modular synthesizer and keyboard musings.

On “Rome,” Mazurek’s sensitivity on cornet is at the fore, but we also find him using various electronics, and seated at a piano. Here the presence of the piano is expanded. He plays it conventionally, with preparation, with direct manipulation of the piano’s interior, and as a resonator for his cornet to create ethereal, otherworldly overtones.

“Rome” was recorded and broadcast live for Italy’s Rai Radiotre Suite Jazz. The resulting recording captures the unique sensibilities of this master. Three decades of experimentation in creative improvisation, post-rock, noise and electronic music, and subverted world music lead Mazurek here. This refined solo recording offers listeners access to a new, distilled approach to his sound expression, which at times on this recording resembles contemporary classical music as much as any of these other disciplines. The sound, rich with raw emotion and spiritual contemplation, speaks for itself. Do not miss it.

Rob Mazurek is a composer, cornetist, and improviser, whose broad electro-acoustic palette defies simple categorization. His work has earned him a reputation as a respected figure in the international creative music and avant-jazz scenes. He is known for his expansive vision and vast catalog of over 350 compositions and 65 recordings. He leads and composes for projects ranging in size from solo to orchestra. His work has been featured in The Wire, DownBeat, the New York Times, the Los Angeles Times and the Chicago Tribune.

muzycy:
Rob Mazurek: cornet, piano, prepared piano, electronics

utwory:
01. Twombly at New Church
02. Gazing Through Walls (Two Paintings by Caravaggio)
03. King of Rome (For Pino Saulo)
04. Sweet Life in Disrepair (For Fellini)

wydano: 2017-07-07
nagrano: Recorded for Rai Radiotre Suite Jazz, November 4, 2014, Rome Sala A, Centro di Produzione Radio Roma

more info: www.cleanfeed-records.com
Humeurs
59,99 zł
Coarse Day
37,99 zł
Double Demon
59,99 zł
Book of Three
59,99 zł
Passion
37,99 zł
Sound Is
59,90 zł
The Conversation
37,99 zł
1,000 Lights
37,99 zł
Ephemera Obscura
59,99 zł
Dragons 1976
37,99 zł
Flying Heart
59,99 zł
Plom
41,99 zł
Brooklyn Babylon
69,99 zł
Stars Have Shapes
59,99 zł
Xu
41,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: