Kategorie

Poles Are Movin'!


  • Kod: CDZ049
  • Producent: Zima Records (PL)
  • Kod producenta: 5907632694803
  • Wykonawca: Bartenders
  • Nośnik: CD
  • Cena: 32,99 zł
  • Poleć produkt

reggae / raggamuffin / dancehall / dub / ska
premiera polska:
2016-09-09
kontynent: Europa
kraj: Polska
opis:

Opis wydawcy:
Czołowi rodzimi pasjonaci ska-jazzu, wychwalani za warstwę muzyczną projektu „Tribute to Alibabki”, ogłaszają premierę nowego albumu, o tyleż alarmującym, co zuchwałym tytule „Poles are movin'!” W dwunastu autorskich kompozycjach dziewięciu młodych mężczyzn staje na wyżynach swego muzycznego kunsztu by dostarczyć publiczności najlepszy ska-jazz na jaki ich stać. Do wykonania zadania zaprzęgli najlepsze melodie, rozenergetyzowane partie trąbki, puzonu i saksofonów, wybornie pulsującą sekcję rytmiczną, przesądzając o sprawie niebanalnymi tekstami w języku polskim i angielskim.

The Bartenders poruszają, o czym przekonuje się publiczność kolejnych letnich festiwali, coraz częściej poza granicami kraju.

The Bartenders spotkali się w Warszawie w 2006 roku. Połączyła ich fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60 i 70-tych XX wieku oraz pozornie karkołomny pomysł skonfrontowania ich charakterystycznego podejścia do rytmu z polską melodyką i tradycją muzyczną. O tym, że trafili w dziesiątkę okazało się niebawem, a ostatecznie słuszność obranej drogi potwierdziły m.in. świetne przyjęcie ich debiutanckiej płyty pt. „Szumna Sessions”, kooperacja ze światowego formatu gwiazdą muzyki ska – Dr. Ring Dingiem, a ostatnio wspólne występy i nagrania z legendarnym zespołem Alibabki. Nagrania instrumentów zrealizowano w rozsławionym w złotej erze polskiego rocka studiu Izabelin/Sonus w Łomiankach, natomiast wokale w LocoMotive pod baczeniem Jacka „Dżeksonga” Onaszkiewicza. Ostateczne brzmienie nadali płycie Arek Wielgosik (miks) i Mariusz Dziurawiec (mastering/Studio AsOne). Za projekt okładki „Poles are movin'!” odpowiada SC SZYMAN aka SZ Pan, artysta grafik od 2002 roku związany z warszawską sceną urban art.

utwory:
1. Monkeys' Club
2. Bartenders' Dance
3. Bergamuty
4. Third Time
5. Note Ska
6. Jesteś tu
7. Mono On Her Side
8. Zbrodniarz
9. Dead Man's Zone
10. Hej Mała!
11. Chill and Calm

wydano: 2016-09-09

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: