Kategorie

Overnight Tales


  • Kod: ACD0092016
  • Producent: Audio Cave (PL)
  • Wykonawca: Mateusz Gawęda Trio
  • Nośnik: CD
  • Cena: 32,99 zł
  • Poleć produkt

Pianistyka Jazzowa
premiera polska:
2016-12-04
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Album Overnight Tales to debiut tria prowadzonego przez jednego z najciekawszych młodych polskich pianistów jazzowych. W muzyce Mateusz Gawęda Trio w przemyślany i wysmakowany sposób spotyka się jazzowa tradycja i współczesność. Inspiracje tym co w historii gatunku najpiękniejsze idą w parze z młodym, wizjonerskim spojrzeniem i niebanalnymi umiejętnościami warsztatowymi. Autorem wszystkich kompozycji zawartych na albumie jest Mateusz Gawęda, płyta została nagrana w studiu Latająca Komnata w Andrychowie. Za miks i mastering odpowiada Michał Rosicki. Overnight Tales ukaże się nakładem krakowskiego wydawnictwa Audio Cave.

Mateusz Gawęda – pomimo młodego wieku to jeden z najbardziej kreatywnych twórców na polskiej scenie jazzowej. Urodzony w 1990 roku pianista, kompozytor i aranżer, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu dr Joachima Mencla. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany podczas tak prestiżowych imprez jak: festiwal Jazz Nad Odrą, Krokus Jazz Festiwal czy festiwal Jazz Juniors.
Współtworzy zespoły Cracow Jazz Collective, PeGaPoFo, Pezda/Gawęda Duo, DRAG, Silberman Trio/Quintet/Sextet. Na koncie ma kilka znakomitych albumów i współprace z tak znaczącymi postaciami jazzu jak: Billy Hart, Rusty Jones, Walter Smith III, Ralph Alessi, Kazimierz Jonkisz, Janusz Muniak, Jacek Kochan, Leszek Żądło i wielu innych.

Alan Wykpisz – jeden z najmocniej wyróżniających się kontrabasistów młodej polskiej sceny jazzowej. Wszechstronny instrumentalista obdarzony wspaniałym feelingiem i muzykalnością. Jest członkiem najciekawszych projektów, które w przeciągu ostatnich kilku lat pojawiły się w naszym kraju: High Definition Quartet, Vehemence Quartet oraz łączącego jazz z rapem Eskubei i Tomek Nowak Quartet.

Grzegorz Pałka – niezwykle uzdolniony perkusista młodego pokolenia. Pochodzi z rodziny o bardzo bogatych tradycjach muzycznych. Współpracuje z najciekawszymi muzykami krajowej sceny. Określany jest jedną z największych nadziei polskiego jazzu.

muzycy:
Mateusz Gawęda: piano
Alan Wykpisz: bass
Grzegorz Pałka: drums

utwory:
1. Kasia
2. Beautiful Girls From…
3. Zły Stan Torów
4. Onitnarat
5. Timmi 3000
6. Amelia Hopes

wydano: 2016-12-04
Groovements
56,99 zł
Numbers
41,99 zł
We Want You
56,99 zł
The Roving Jewel
59,99 zł
Olden Times
59,99 zł
Atlantic
41,99 zł
Duke's Dream
59,99 zł
Breathing As One
58,99 zł
Resonance
56,99 zł
Artur Tuźnik Trio
41,99 zł
Es:Sensual
58,99 zł
Subterranea
55,99 zł
Szpilman
41,99 zł
Zeitgeist
59,99 zł
Tage
37,99 zł
Affinity
37,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: