Kategorie

Tricks Of Life


  • Kod: 3792772
  • Producent: KAYAX PRODUCTION (PL)
  • Kod producenta: 0094637927724
  • Wykonawca: Novika
  • Nośnik: CD
  • Cena: 35,99 zł
  • Poleć produkt


premiera polska:
2006-10-27
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:
www.nowamuzyka.pl
(...) Na płycie znajdziecie piosenki, których autorami lub współautorami wraz z Noviką są: Envee (Niewinni Czarodzieje), Smolik, Tomek Ziętek (Loco Star), Artur Rojek, Mariusz Szypura (Silver Rocket), Tim Flavio oraz debiutanci: Rawel (Sławek Hryniewiecki) i Good Paul. Wokalnie Novikę w kilku utworach wspierają: Sqbass, Marsija (Loco Star), Aga Murawska.
(...) Nie zabrakło też żywych instrumentów, m.in. fortepianu (Sławek Jaskułke), wiolonczeli i kwartetu smyczkowego pod wodzą Patryka Rogozińskiego, trąbki (Tomek Ziętek), harfy (Kasia Kolbowska, klarnetu basowego (Pablo Pełczyński). Miksem dodatkowo zajęli się: Bogdan Kondracki, Sebastian Witkowski i Mariusz Szypura. Tricks of Life to opowieść z pozoru lekka, na dnie smutna, ale na pewno niezwykle wciągająca.(...)

recenzje.emuzyka.pl
(...) Z miejsca słychać, że artystka ma uszy szeroko otwarte i chłonie to, co dzieje się muzyce. Zna Roisin Murphy, Matthew Herberta i dokonania z wytwórni Morr Music. Nie wystarczy jednak tylko słuchać, trzeba jeszcze wiedzieć, jak dorównać innym. Novice zdecydowanie się to udało. Jej materiał jest znakomicie wyprodukowany, bogato zaaranżowany, a co więcej - bardzo ładny. Wokalistka (choć tym razem także w innych rolach, m.in. producentki) z pomocą współpracowników stworzyła serię niebanalnych kompozycji. Zwiewnych, lekkich, urokliwych, lecz na tyle wyrazistych, że w żadnym wypadku nie można ich sklasyfikować jako muzyki tła. Mamy tutaj tak wiele warstw, nietypowych rozwiązań rytmicznych i pojedynczych ozdobnych dźwięków, że nie sposób przejść obojętnie obok wielu z nagrań. Cudownie wypada utwór 'Tricks', którego w swoim zestawie nie powstydziłby się nawet Herbert. O dziwo, Kasia Nowicka znakomicie sprawdziła się także w nieco ostrzejszym repertuarze, a za przykład służy 'See-Saw'. Nie można mówić o rockowych zapędach, jednak jest w tym kawałku swoista drapieżność, którą naszej bohaterce udało się świetnie zbalansować delikatnym, acz pewnym i stanowczym głosem. (...)

www.gaz-eta.vivo.pl
(...) Album powstawał dosyć długo i prawie za każdą kompozycję odpowiada inny kompozytor i producent. To powoduje sporą różnorodność zamieszczonego nań materiału. Oto, jeśli za piosenkę odpowiada Smolik - dostajemy zwiewny pop w stylu Air ('Movie Girl'), kiedy Artur Rojek - kosmiczną psychodelię ('So Full'), kiedy Tomasz Ziętek z Loco Star - bajkowy ambient ('Depending On You'), kiedy Tim Flavio - łomoczący big beat ('See Saw'), a kiedy Good Paul - słodkie electro ('Common Tear') lub mechaniczne IDM ('Mikawa Miya')
Większość elektronicznych aranżacji wzbogacają partie instrumentów akustycznych - i to nie tylko trąbki, klarnetu czy fletu, ale nawet całego kwartetu smyczkowego 'Kwadrat' ('One Day Friend'). Nie nowy to pomysł, ale zawsze skuteczny - w ten sposób nie można albumowi zarzucić 'plastikowego' i 'płaskiego' brzmienia. (...)


utwory:
Depend on you
Tricks feat. SQBASS
One day friend
See - saw
So full feat. Marsija
Common tear
California dreaming
Mikawa Miya
First lesson
Silence is pure

more info2: www.novika.pl
White Stripes
65,99 zł
Where We`re At
58,99 zł
Whatever
69,99 zł
We Work Hard
58,99 zł
Wanton Phenomena
55,80 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: