Kategorie

Nada


  • Kod: 5903111492106
  • Producent: Agora (PL)
  • Wykonawca: Daniel Popiałkiewicz
  • Nośnik: CD
  • Cena: 39,99 zł
  • Poleć produkt

Fusion Jazz/Modern Jazz
premiera polska:
2017-11-17
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Daniel Popiałkiewicz to gitarzysta i kompozytor jazzowy, wykładowca, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej.

Laureat wielu międzynarodowych konkursów gitarowych. Od przeszło dziesięciu lat na stałe współpracuje z Łoną i Webberem oraz akordeonistą Marcinem Wyrostkiem. Ponadto ma na koncie współpracę m.in. z The Globetrotters, Button Huckers, Mieczysławem Szcześniakiem, Grażyną Auguścik, Kayah, Moniką Borzym, Leną Piękniewską, Piotrem Polkiem.

Częsta obecność w studiu i nieustanna na scenie w tak różnych środowiskach zaprocentowały udziałem w zdobyciu wielu Złotych i Platynowych Płyt, Nominacją do Nagrody Fryderyk oraz zagraniem na przeszło czterdziestu Największych Festiwalach w Kraju i za granicą (niejednokrotnie po kilka razy).

W roku 2008 rozpoczął karierę solową. Trzecia płyta to nie tylko mocny skład i techniczna wirtuozeria osiągnięta latami drakońskich ćwiczeń. To rzadkie połączenie jazzowego idiomu, rockowego brzmienia i ekspresji oraz szerokiego podejścia do kompozycji inspirowanego polifonią i muzyką klasyczną. Wszystko mocno nasycone słowiańską melodyką.

Popiałkiewicz wyznaje, że pisząc muzykę na ten album, przyświecała mu idea tworzenia sztuki na najwyższym poziomie, o wysokim stopniu skomplikowania przy jednoczesnym zachowaniu melodyjności pociągającej także przeciętnego słuchacza. Czerpał z różnorodnych zdobyczy historii muzyki przy jednoczesnym uchwyceniu współczesności przez typowe dla niej środki wyrazu.

muzycy:
Daniel Popiałkiewicz – guitar
Pawel Tomaszewski – piano, kbd,
Robert Kubiszyn – bass
Pawel Dobrowolski – drums

wydano: 2017-11-17
more info2: danielpopialkiewicz.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: