Kategorie

Modern Pentathlon - Polish Jazz Series vol. 49


  • Kod: 9029590355
  • Producent: Polskie Nagrania (PL)
  • Kod producenta: 0190295903558
  • Wykonawca: Laboratorium
  • Nośnik: CD
  • Cena: 37,99 zł
  • Poleć produkt

Fusion Jazz
premiera polska:
2016-04-15
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Album zespołu Laboratorium pt. „Modern Pentathlon” został wznowiony przez Polskie Nagrania w ekskluzywnej reedycji kultowej serii Polish Jazz, znanej fanom polskiej muzyki jazzowej od lat 60. Reedycję przygotowano z niezwykłą starannością, autorem odświeżonego brzmienia jest wybitny reżyser dźwięku - Jacek Gawłowski.

Płyta „Modern Pentathlon” ukazała się w serii Polish Jazz pod numerem 49 w roku 1976, w tym samym roku została też zarejestrowana. Pierwsza długogrająca płyta Laboratorium podzielona jest na dwie części.
Na pierwszej stronie płyty są reprezentatywne nagrania zespołu, strona druga (w wersji CD utwory 6-9) to muzyka bardziej komercyjna.
Pierwszą część wypełnia tytułowa kompozycja zespołu: „Pięciobój nowoczesny” - suita, podzielona na pięć części, która przynosi m.in. brawurowe, rozpędzone tutti całego zespołu i skontrastowane z nim eteryczne, subtelne fragmenty, eksponujące saksofon i gitarę akustyczną. Nie zabrakło też w tej obfitej dźwiękowej materii solidnej porcji wokalnych eksperymentów Stryszowskiego. Drugą część wypełniają cztery krótsze utwory. Lider, Janusz Grzywacz tak o nich mówił: „Są to utworki lekkie, zgrabne i przyjemne, aby mogła ich posłuchać rozmaita publiczność”. Tu już nie było miejsca na większe eksperymenty i powolne budowanie formy. Był za to doskonały groove (fenomenalna sekcja Ścierański – Górka), soczyste partie piana Fendera i piękne, funkowe tematy. „Funky dla Franki” czy „ABZ” do dzisiaj brzmią świeżo.

"Modern Pentathlon - Polish Jazz Series vol. 49" jest dostępny na dwóch nośnikach: CD i Vinyl 1LP

utwory:
1. Pięciobój nowoczesny
2. Funky dla Franki
3. Szalony Baca
4. ABZ
5. Grzymaszka

wydano: 2016-11-04
more info: www.polskienagrania.com.pl

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: