Kategorie

Loin Des Hommes


  • Kod: GOLIATH001CD
  • Producent: Kobalt Music
  • Kod producenta: 5060186927220
  • Wykonawca: Nick Cave / Warren Ellis
  • Nośnik: CD
  • Cena: 54,99 zł
  • Poleć produkt

Indie Pop / Avant Pop / Muzyka alternatywna
premiera polska:
2015-05-18,
Wydawnicto Audiofilskie

kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
Nick Cave i Warren Ellis prezentują muzykę do filmu „Loin Des Hommes”!

(. . .) Często pojawia się napięcie pomiędzy muzyką a obrazem, które potrafi być czymś niesamowitym. Gdy złożymy ze sobą rzeczy, które powstawały oddzielnie, muzyka i film, nagle dzieje się coś magicznego (. . .) - Nick Cave

Najnowsza ścieżka dźwiękowa stworzona przez Nicka Cave'a i Warrena Ellisa do filmu Davida Olehoffena „Loin Des Hommes” (Far From Men), ukaże się 18 maja 2015 roku. „Loin Des Hommes” to potrójny zdobywca nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji (2014), w którym występują Viggo Mortensen i Reda Kateb. Film, który powstał na podstawie noweli Alberta Camus, to mocna historia opowiadająca o lojalności i przemocy kolonialistów podczas wojny Algierii o niepodległość. Jest to jeden z najbardziej emocjonujących i eksperymentalnych soundtracków duetu. Trailer filmu można zobaczyć tutaj: http://smarturl.it/loindeshommesvid

Nick Cave i Warren Ellis tworzą ścieżki dźwiękowe i teatralne - minimalistyczne, piękne i rozopoznawalne. Większość z nich zbudowana jest na bazie melodii pianina i skrzypiec, ze sporadycznym użyciem gitar, fletu, mandoliny, instrumentów perkusyjnych i innych elementów. Bardzo rzadko pojawiają się partie wokalne. Ale nawet bez tekstu, zawsze jest w nich historia. Pełne światła i cieni, te obrazy malowane instrumentami, świetnie opowiadają o opuszczonych miastach i post-apokaliptycznych walkach.

Cave i Ellis od 1995 roku występowali razem w The Bad Seeds i innych projketach. Ich pierwszą wspólną ścieżką dźwiękową był film „Proposition” (2005), którego reżyserem był Australijczyk John Hillcoat. Według Cave’a, odkrycie kolekcji loopów skrzypiec, zbieranych przez Ellisa było momentem przełomowym. „To okazało się świetnym sposobem pisania muzyki, ponieważ nie trzeba było zaczynać od zera. Warren włączał loop, który tworzył atmosferę i od razu mogliśmy z tym pracować. Dodawać akordy pianina i tworzyć coś w bardzo przyjemny i prosty sposób” – opowiada muzyk.

Album Nicka Cave'a i Warrena Ellisa ukaże się 18 maja 2015 roku. Film „Loin Des Hommes” opatrzony tytułem „Ze mną nie zginiesz” trafi do polskich kin w drugiej połowie roku 2015.

utwory:
1. Far From Men
2. The Teacher
3. Bloody Cheche
4. Dead Horse
5. Setting Out
6. Mountain Scramble
7. Dust Storm
8. Bandits
9. The March
10. Berzina
11. Farewell At Tinguit
12. No Class Today
13. Teacher's Farewell
14. Far From Men 2

wydano: 2015-05-18
more info: www.kobaltmusic.com
more info2: www.nickcaveandwarrenellis.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: