Kategorie

Live In Tokyo


  • Kod: 506752
  • Producent: Century Media Record
  • Kod producenta: 5052205067529
  • Wykonawca: The Crimson Projekct
  • Nośnik: CD
  • Cena: 59,99 zł
  • Poleć produkt

Psychodelia / Experimental Rock
premiera polska:
2014-08-08
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
The Crimson ProjeKCt, w którego składzie obok Adriana Belewa, Tony’ego Levina i Pata Mastelotto, zatem muzyków wsławionych występami z King Crimson, znajdują się Julie Slick, Tobias Ralph i Markus Reuter, powiadomił, iż w poniedziałek 3 marca 2014 roku ukaże się nakładem wytwórni Inside Out jego pierwsze oficjalne dzieło, jakim będzie album koncertowy, zatytułowany Live in Tokyo. Jego zmiksowaniem i masteringiem zajęła się ekipa Unsung Productions, której członkiem jest m.in. gitarzysta Markus Reuter.

ArtRock.pl:
The Crimson ProjeKCt, w którego składzie obok Adriana Belewa, Tony’ego Levina i Pata Mastelotto, zatem muzyków wsławionych występami z King Crimson, znajdują się Julie Slick, Tobias Ralph i Markus Reuter, powiadomił, iż w poniedziałek 3 marca 2014 roku ukaże się nakładem wytwórni Inside Out jego pierwsze oficjalne dzieło, jakim będzie album koncertowy, zatytułowany Live in Tokyo. Jego zmiksowaniem i masteringiem zajęła się ekipa Unsung Productions, której członkiem jest m.in. gitarzysta Markus Reuter.

Niezwykły projekt działający z pełną aprobatą i wsparciem Roberta Frippa, który utworzyło - i aktywnie w nim uczestniczy - trzech członków tego legendarnego zespołu - Adrian Belew, Tony Levin i Pat Mastelotto. Muzycy koncentrują się przede wszystkim na repertuarze od początku lat 80. do połowy 90., nie zapominając o kilku klasykach z wczesnych lat 70.

Zespół działa w formacie "podwójnego tria", spopularyzowanego przez King Crimson w latach 1994-97.

Adrian Belew i Tony Levin razem z Robertem Frippem i Billem Brufordem dołączyli do King Crimson w 1981r., tworząc czwarte wcielenie grupy. W 1994r. skład uzupełnił Pat Mastelotto i tak rozpoczęła się faza "podwójnego tria", które uzupełniał Trey Gunn. Muzycy zagrali ostatni raz jako King Crimson w 2008r. podczas "retrospektywnej" trasy po Stanach Zjednoczonych, lecz w Europie nie grali od 2003r. Niedługo potem Robert Fripp oznajmił, że przechodzi na muzyczną emeryturę i nie będzie już więcej koncertował.

Belew, Levin i Mastelotto nadal wywierają ogromny wpływ na kulturę popularną głównie dzięki współpracy z wieloma znakomitościami muzyki światowej, w których gronie znajdują (bądź znajdowali) się m.in. Frank Zappa, Pink Floyd, David Bowie, Peter Gabriel, David Sylvian, Talking Heads, XTC, Paul Simon, John Lennon i NIN.

W 2009r. Tony i Pat założyli trio Stick Men, w którego składzie znalazł się również grający na touch guitar Markus Reuter. To także uznany kompozytor, który nauczył się repertuaru King Crimson od samego Roberta Frippa, grając z nim w Guitar Craft w latach 1991-98. W King Crimson ProjeKCt to właśnie Markus odpowiada za partie Frippa, w tym także elementy soundscapes wprowadzone w 1994r. Stick Men nagrali do tej pory cztery albumy i regularnie koncertują na całym świecie.

W 2006r. Adrian Belew stworzył projekt The Adrian Belew Power Trio, do dziś działający w składzie, który oprócz lidera tworzą basistka Julie Slick i perkusista Tobias Ralph. Oprócz regularnych występów na całym świecie trio pracuje bardzo owocnie także w studiu. Efektem jest kilka albumów, w tym znakomicie przyjęty "E".

W sierpniu 2011r. Belew, Levin i Mastelotto zorganizowali "3 of a Perfect Pair Camp" - warsztaty muzyczne, których częścią były codzienne spotkania z repertuarem King Crimson. Stały się one zapowiedzią trasy "Two of a Perfect Pair", którą muzycy odbyli we wrześniu i październiku 2011r. po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Na scenie pojawiali się najpierw Stick Men, potem The Adrian Belew Power Trio, a na koniec cała szóstka grała razem.

Latem 2012r. sekstet otwierał koncerty Dream Theater podczas amerykańskiej trasy, występując jako The Crimson ProjeKCt i tę nazwę zachował do dziś.

"Razem z Tonym rozważaliśmy niełatwą nazwę Stick Men & The Adrian Belew Power Trio Którzy Grają Muzykę King Crimson. Tony zaproponował ProjeKct Krimson, ja - The Crimson ProjeKCt" (fragment dziennika Roberta Frippa, 14 kwietnia 2012).

The Crimson ProjeKCt dwukrotnie koncertowali w Stanach Zjednoczonych, występowali również w Rosji i Japonii. W Europie wystąpią po raz pierwszy w 2014r., a ich trasa obejmie też dwa koncerty w naszym kraju.

Editor's info:
The Crimson ProjeKCt, the King Crimson offshoot featuring 3 current members of that historic band, has announced the release of ‘Live in Tokyo’ through InsideOutMusic on the 3rd March 2014. Coinciding with a full European tour, the band had this to say about the release: ‘The Crimson ProjeKCt is happy to announce the release of their first official CD "Live in Tokyo" via Inside Out. Performances of classic KC pieces were recorded at Club Citta' in Tokyo, Japan in March 2013 and represent the sonic power of this unique band. They were meticulously mixed and mastered in pristine sound quality by TCP guitarist Markus Reuter and his award winning 'Unsung Productions' team.’

Featuring the talents of Adrian Belew, Tony Levin, Pat Mastelotto, Markus Reuter, Julie Slick and Tobias Ralph; The Crimson ProjeKCt primarily focus on repertoire from the early 1980s through to the mid-90s. The band has a “double trio” line-up, as made popular by Crimson between 1994 – 1997.

muzycy:
Adrian Belew
Tony Levin
Pat Mastelotto
Julie Slick
Tobias Ralph
Markus Reuter

utwory:
1. B’Boom
2. THRAK
3. Frame By Frame
4. Dinosaur
5. Industry
6. Elephant Talk
7. VROOOM VROOOM
8. Sleepless
9. Larks’ Tongues In Aspic Part II
10. Indiscipline
11. Red
12. Thela Hun Ginjeet

wydano: 2014-08-08
nagrano: Live at Club Citta', Tokyo, Japan, March 15th - 17th 2013

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: