Kategorie

Live in Geneva


  • Kod: MW9482
  • Producent: Not Two (PL)
  • Wykonawca: Nu Band [Thomas Heberer / Mark Whitcage / Joe Fonda / Lou Grassi]
  • Nośnik: CD
  • Cena: 39,99 zł
  • Poleć produkt

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2017-02-24
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: kartonowe etui
opis:

multikulti.com:
Oryginalny skład The Nu Band już nigdy nie zagra, nieodżałowany Roy Campbell, o którym mawiano „monster trumpet player” zmarł w 2016 roku. Jednak życie biegnie dalej, drugi założyciel The Nu Band - Joe Fonda zaprosił do współpracy Thomasa Heberera, trębacza współpracującego z Peterem Brötzmannem, Kenem Vandermarkiem, Mishą Mengelbergiem, ale także liderem Thomas Heberer's Clarino i członkiem tria HNH - Joe Hertenstein / Pascal Niggenkemper / Thomas Heberer.

Joe Fonda znany jest przede wszystkim jako 'basista od Braxtona', choć wydał także wiele autorskich płyt. Muzyka, którą znajdziemy na tych albumach jest zaskakująco wolna od braxtonowskich wpływów, jest własną, nietuzinkową wypowiedzią basisty. Fonda ma na swym koncie współpracę m.in z takimi gwiazdami jak: Archie Shepp, Kenny Barron, Wadada Leo Smith, Dave Douglas, Marion Brown czy Bill Dixon.

Dokonania The Nu Band najkrócej można określić, jako muzykę otwartą, free jazzową, mocno osadzoną w tradycji gatunku. Tak też pozostało w nowym składzie. Jednak nowy Nu Band to zespół z innymi zadaniami dla muzyków, szczególnie dla Heberera, kiedyś to właśnie Campbell był instrumentalnym leaderem, on ciągnął zespół do przodu. Teraz zespół bardziej skupia się na kolektywnym graniu, interakcje pomiędzy muzykami, bez jednego przywódcy, są znakiem rozpoznawczym nowego składu.

Nowy Nu Band brzmi jak czterech muzyków, którzy pomimo różnicy wiekowej i zdobytego doświadczenia najzwyczajniej świetnie bawią się grając razem. Znajdujemy tu także, tak doskonale znany z poprzedniego wcielenia zespołu żar, dramatyzm i najwyższej klasy poziom improwizacji, które czynią z tego składu rzecz wartą słuchania.

Nagrania dokonano w powołanym do życia w 1973 roku l’Association pour l’encouragement de la Musique impRovisée (AMR) w Genewie.
autor: Marcin Jachnik
Copyright © 1996-2017 Multikulti Project. All rights reserved

muzycy:
Thomas Heberer: trumpet
Mark Whitecage: alto saxophone & half-horn
Joe Fonda: bass & flute
Lou Grassi: drums & percussion

utwory:
1. Lunch for the Pharaoh
2. One for Roy
3. Little Piece
4. 5 O’Clock Follies
5. Read This

wydano: 2017-01-30
nagrano:
Recorded February 6, 2016 at AMR, Geneva, Switzerland.

more info: www.nottwo.com
Zuppa Inglese
55,80 zł
Zone Bleue
58,99 zł
Zomo Hall
39,99 zł
Złota Platyna
37,99 zł
Ziran
39,99 zł
Zetrons
39,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: