Kategorie

Live at the Alchemia


  • Kod: 1KG034
  • Producent: Kilogram Records (PL)
  • Wykonawca: Riverloam TRIO (Trzaska/Brice/Sanders)
  • Nośnik: CD
  • Instrument lidera: saxophones
  • Cena: 37,99 zł
  • Poleć produkt

Player


Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2018-05-06
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Riverloam Trio zostało stworzone przez trójkę czołowych europejskich muzyków free jazzowych. Łączy tradycję chasydzką i współczesną muzykę improwizowaną.
Artyści odwołują się do magicznego sensu, wspólnego przeżywania i mistycyzmu chasydzkiej muzyki. W ich twórczości słuchacz staję się integralną częścią celebracji, uczestniczy w niej na równi z muzykami.
Projekt Babcia’s Memory powstał z inspiracji melodiami i historiami, śpiewanymi i opowiadanymi muzykom przez ich babcie. To nowoczesny w formie hołd oddany rodzinnej tradycji. Wyjątkowy, szalenie osobisty i intymny dialog żydowskiej przeszłości i współczesności.

Mikolaj Trzaska, saksofonista i klarnecista basowy. Improwizator, związany z międzynarodową sceną muzyki improwizowanej. Tworzy kwartet Ircha oraz grupę Shofar. Zespoły wykonujące muzykę żydowską.
Autorzy projektu podjęli wyzwanie, naturalnego połączenia tradycyjnej muzyki żydowskiej, ze współczesną ideą zawartą w muzyce jazzu free improvize. Ideą przedsięwzięcia, jest próba ożywienia tradycji muzykowania po żydowsku, tradycji brutalnie przerwanej w naszym kraju przez holokaust.
Riverloam realizuje wspólną zasadę muzyki chasydzkiej i jazzu. Jest nim, magiczny sens, wspólnego przeżywania, religijnych, mistycznych stanów, budowania muzyki z melodii i aranżacji, wynikającej ze społecznej więzi. Słuchacz staję się integralną częścią muzycznej celebracji, w której uczestniczy na równi z muzykami. W tym przypadku nie usłyszymy, cepeliowskich zaśpiewów. Chodzi tu raczej o przywołanie jej religijnej, mistycznej oraz społeczną roli jak to bywało dawniej.


multikulti.com:
The Third album by the Riverloam Trio, which consists of big figure on Polish Improvised Music Scene - saxophonist/clarinetists Mikołaj Trzaska and two British musicians from the same sphere: bassist Olie Brice and drummer Mark Sanders.
The live show of the Anglo-Polish Riverloam Trio from the ALCHEMIA i Krakow it is pure essence of fiery free improvisation in post-Ayler mode.
Reedman Mikołaj Trzaska, bassist Olie Brice and drummer Mark Sanders are perfectly matched both temperamentally and musically.

muzycy:
Mikołaj Trzaska - alto sax, bass clarinet
Olie Brice - double bass
Mark Sanders - drums

utwory:
1. cloud store/hard snore
2. vegetal execution
3. metal taste/dedicated to Johannes Bauer
4. exercises in water
5. one for bad Ola
6. final sitting/hair burn

wydano: 2018-05-01
nagrano: Live at the Alchemia, 27 April 2017

more info: www.kilogram.pl

Seven Lines
41,99 zł
Out of the Blue
41,99 zł
Paradise Walk
41,99 zł
Live in Ukraine
41,99 zł
Goosetalks
37,99 zł
Lark Uprising
37,99 zł
Plom
41,99 zł
Zikaron-Lefanai
37,99 zł
Xu
41,99 zł
Ha-Huncvot
37,99 zł
Hopes and Fears
41,99 zł
Sagaye
49,99 zł
261034115
41,99 zł
Delta Tree
37,99 zł
Nightly Forester
41,99 zł
Live at Ljubljana
41,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: