Kategorie

Kultikula


  • Kod: MPCD007
  • Producent: Multikulti Project (PL)
  • Kod producenta: 5907529223819
  • Wykonawca: Kultikula
  • Nośnik: CD
  • Instrument lidera: piano
  • Cena: 34,70 zł
  • Poleć produkt

Avant Jazz/Free Improvisation/Avant-Garde
premiera polska:
1999-09-01
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:
multikulti.com:
Unikalna sesja rozimprowizowanych instrumentalistów, z których kilku to ważne osobowości muzyki improwizowanej w Polsce: Arnold Dąbrowski (Reportaż, muzyka do spektakli Teatru Ósmego Dnia), Lech Jankowski (autor muzyki do filmów braci Quai 'Instytut Benjamenta' i 'Ulica Krokodyli'), Zbigniew Łowżył (projekty Nisani i KOD) czy Andrzej Trzeciak (Kwartet Jorgi, Trio Taklamakan).

Grupa zawiązała się w 1998r. Wcześniej muzycy spotykali się w najrozmaitszych konstelacjach realizując muzyczne projekty eksperymentalne: REPORTAŻ, MANDALA, ORANGGE, nagrywając ścieżki dźwiękowe do filmów braci Quay pod wodzą kompozytora Lecha Jankowskiego, tworząc muzykę do wielu spektakli teatralnych i radiowych w reżyserii m.in.: Zbigniewa Szumskiego, Lecha Raczka, Stanisława Kuźnika, Waldemara Modestowicza, Wandy Różyckiej, współpracując z teatrami: ÓSMEGO DNIA, CINEMA z Michałowic, NOWYM i POLSKIM z Poznania, IM. OSTERWY z Gorzowa, IM. FREDRY z Gniezna, międzynarodowymi grupami teatralnymi: FOOTSBARN TRAVELING THEATRE, TON UND KIRCHEN oraz KULTURETAGE z Oldenburga.

Projekt KULTIKULA to dojrzałe, pełne zespołowe improwizowanie w wielobarwnym wymiarze. Przestrzenie, składanie strzępków, rozbijanie płaszczyzn, dramaturgia, napięcia, intuicyjna współpraca. Muzyka improwizowana skrząca się zaskakującymi pomysłami i olśniewająca erudycyjnymi osobowościami głównych bohaterów.


Gazeta Wyborcza; 2000-06

[...] Jeszcze nigdy dotąd jakakolwiek płyta na naszym rodzimym rynku nie dotykał estetyki zornowsko-ribotowskiej, tak bardzo jak ten krążek. Totalne traktowanie bardzo bogatego instrumentarium, odwołania do folkloru Dalekiego Wschodu, muzyki arabskiej, żydowskiej, to wszystko czyni album wyjątkowym. Świat dźwięków syntetycznych (syntezatory Arnolda Dąbrowskiego) i elektrycznych (gitara Lecha Jankowskiego) scalono z akustycznym światem perkusji i instrumentów klasycznych (m.in. skrzypce i wiolonczela) [...[
Piotr Iwicki & Olaf Szewczyk


Machina; 2000-06

[...] Ponieważ pierwszy utwór nazywa się Kultikula, więc musi kryć się za tym jakaś magia. I w rzeczy samej muzyka jest magiczna nie tylko w wyszukanym sposobie narracji, ale tez w piorunującej dynamice jej nagrania. Ośmioosobowa drużyna klawiszowca Arnolda Dąbrowskiego (z perkusjonaliami, skrzypcami, gitarą, wiolonczelą, trąbką i fagotem) uprawia swobodnie improwizowaną muzykę współczesną z lekkimi akcentami etnicznymi i jazzowymi. Rzecz ambitna i mimo, że z zabawnymi tytułami utworów, dedykowana jest koneserom alternatywy w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu [...]
Cezary Gumiński


muzycy:
Arnold Dąbrowski - lider, grand piano, keyboard
Zbigniew Łowżył - timpani, temple-blocks, tomtoms, brake drums, metal - tubes, echo - mike
Katarzyna Klebba - violin, viola, tabla
Lech Jankowski - el. guitar, violin nails, piccolo guitar
Andrzej Trzeciak - cello, recorder, saw
Andrzej Brych - trumpet, wasz-tube
Corrado Fusco - drums, percussion
Paweł Paluch - basson

utwory:
1. kultikula
2. sizallove pola
3. 41,3 st. C
4. Znane medium Eillen Garett
5. sonata pomarańczowa
6. mocna ektoplazma
7. czapka eksperymentatora
8. niutnia pana
8 a. ona ciągnie żelazko na duszę
9. koda
total time - 61:28
wydano: 1999-09-01
nagrano: 1996
more info: www.multikulti.com
więcej
Recenzje użytkowników Dodano
star star star star star Fanka
Brak słów. Arcydziieło.
12-12-2014
Zuppa Inglese
55,80 zł
Zone Bleue
58,99 zł
Zomo Hall
39,99 zł
Złota Platyna
37,99 zł
Ziran
39,99 zł
Zetrons
39,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: