Categorie

Anhelli


  • Codice: 5LINECD001
  • Produttore: 5 Line Records (PL)
  • Prezzo: 39,99 zł
  • Raccomandare il prodotto.

Pianistyka Jazzowa
premiera polska:
2006-02-28
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: plastikowe etui
opis:
Ma w swoim dorobku 15 autorskich płyt. Jest laureatem międzynarodowych konkursów jazzowych.
Koncertuje w Europie, Azji i USA, gdzie jest także cenionym wykładowcą uniwersyteckim. Współpracował z gwiazdami jazzu światowego formatu. Koncertowali z nim m.in.: Richie Cole, Spike Robinson, Sal Nistico, Herb Geller, Alex Riel, Johannes Faber, Dusko Goykovic, Wolfgang Haffner, Scott Hamilton, Tom Knific, Billy Hart oraz Randy Brecker. Stała współpraca łączy go z amerykańskim zespołem Western Jazz Quartet.
Album "Anhelli" jest inspirowany poematem Juliusza Słowackiego, koncertowa premiera materiału z płyty miała miejsce na JVC Jazz Festival 2005 w Warszawie (Trio Włodka Pawlika zostało nagrodzone owacją na stojąco) .
Recenzje prasy są entuzjastyczne:
Gazeta Wyborcza: "Owacją na stojąco zakończył się koncert Włodka Pawlika na warszawskim JVC Jazz Festival - imprezie, która w tym roku zastąpiła słynny Jazz Jamboree. Był to pierwszy koncert polskiego artysty zakończony owacją na stojąco w 47-letniej historii festiwalu Jazz Jamboree."
Rzeczpospolita: "Chyba nikt nie spodziewał się, że najciekawszym koncertem festiwalu będzie występ tria naszego pianisty Włodka Pawlika z premierowym programem "Anhelli". I było to wydarzenie. (…) Tak, jakbyśmy odkrywali Theloniousa Monka, Herbiego Hancocka i Keitha Jarretta w jednym pianiście, który na dodatek chodzi pod rękę z Chopinem. Rewelacyjny koncert."


muzycy:
Włodek Pawlik - piano
Paweł Pańta - double bass
Cezary Konrad - drums

utwory:
1. East Side Story [08:39]
2. Bliżej... (Closer...) [08:20]
3. Anhelli [13:36]
4. Ellenai [07:21]
5. Kind of Blues [07:44]
6. Witkacy [05:27]
7. Po burzy (After Storm) [06:25]
8. Transylvanian Dance [05:38]
9. Non omnis moriar [07:27]

wydano: 2006-01

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: