Categorie

Sco-Mule [Vinyl 2LP + download code]


  • Codice: PRD74491
  • Produttore: Mascot Records
  • Codice del produttore: 0819873011439
  • Prezzo: 87,99 zł
  • Raccomandare il prodotto.

Blues & Rock/Rythm & Blues
premiera polska:
2015-01-29
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
Wielka gratka dla fanów tego znakomitego amerykańskiego zespołu, który początkowo działał w przerwach w aktywności The Allman Brothers Band. Jego członkowie: Warren Haynes i Allen Woody wraz z Mattem Abtsem powołali do życia nową formację, a w 1997r. odeszli z Allman Brothers Band, w pełni koncentrując się na Gov't Mule. Zespół zdobywał pozycję występując na festiwalach muzycznych w Ameryce Północnej, często z towarzyszeniem znakomitych gości. To dzięki nim w brzmieniu grupy pojawiły się elementy funka i bluesa.

Od czasu śmierci Allena Woody'ego w 2000r. pozostali członkowie zespołu grali niemal z każdym wielkim basistą na ziemi. Wystarczy tylko wymienić nazwiska takie jak choćby Tony Levin, Chris Squire, Jack Bruce, Jack Cassidy, Les Claypool, Roger Glover czy John Entwistle.

Pod koniec września 1999r., jeszcze za życia Woody'ego, na dwóch legendarnych koncertach w stanie Georgia z zespołem wystąpił John Scofield. Wspólnie wykonali oryginalne utwory Mule i Scofielda oraz covery Jamesa Browna i legendarne kompozycje znane z wykonań Johna Coltrane'a i Wayne'a Shortera. Fani mają okazję uczestniczyć po latach w tych niesamowitych koncertach, słuchać na nowo zmiksowanych i zremasterowanych nagrań. To w sumie 2,5 godziny muzyki - jazzu przyprawionego rockiem, soulem i funkiem.


cantaramusic.pl:
Gov't Mule świętuje swoje 20 urodziny w wybuchowy sposób. Najpierw do sklepów trafił album z ich coverami (znakomitymi!) kompozycji Pink Floyd, a teraz ukazała się płyta z zapisem dwóch wspólnych występów Gov't Mule ze słynnym gitarzystą jazzowym i bluesowym Johnem Scofieldem. Odbyły się one w 1999 roku w Atlancie.

Ci, którzy znają twórczość Gov't Mule i Johna Scofielda wiedzą, że ich koncerty potrafią zamieniać się w trwające w nieskończoność jam sessions. I tak jest na "Sco-Mule". Jednak przy całym szacunku dla umiejętności wszystkich muzyków, którzy brali udział w tych koncertach, to jednak absolutnymi gwiazdami są tutaj dwaj gitarzyści: Scofield i Warren Haynes z Gov't Mule. Dialogi gitarowe obu panów są zapierające dech w piersiach. Obaj współpracują ze sobą, uzupełniają się tak, jakby grali ze sobą przez długie lata. A mając za plecami tak znakomitych muzyków jak reszta składu Gov't Mule czy grający tu gościnnie, świetny klawiszowiec Dr. Dan Matrazzo, można sobie pozwolić na bawienie się dźwiękami. Zresztą ci artyści nie zamykają się tu tylko w jazzie i bluesie. Nie brak tu funkowego pulsu oraz hardrockowych riffów. Całość po prostu porywa i jeśli nie nużą was długie solówki gitarowe czy klawiszowe, to jest to płyta, która podbije wasze serca.
Autor: Grzegorz Szklarek


Editor's info:
The cherished Gov’t Mule/John Scofield collabo is coming!
Fans of both artists and their respective genres will finally be able to get their hands and ears on a very special release: the long-awaited Sco-Mule album. In late September of 1999, John Scofield teamed with Gov’t Mule, then featuring original bass player the late Allen Woody, along with keyboardist Dr. Dan Matrazzo, in Georgia for two legendary shows of mind-bending live prowess, featuring material ranging from Mule and Scofield original compositions, to James Brown covers and songs made legendary by John Coltrane and Wayne Shorter.
No audience or soundboard bootleg recordings of these shows exist. But now, for the first time, fans can experience the Sco-Mule mystique first-hand in album form, newly mixed and mastered. This 2.5-hour all-instrumental release is a jazz romp laced with rock, soul & funk, and will be available as a 2-CD set, as well as a 180-gram double-vinyl set (with a download code for the digital files).

utwory:
Vinyl 1:
Side A:
1. Hottentot
2. Doing It To Death

Side B:
1. Birth Of The Mule
2. Sco-Mule

Vinyl 2:
Side C:
1. Tom Thumb
2. Pass The Peas (Bonus Track)

Side D:
1. Kind Of Bird 18:13

wydano: 2015-01-29

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: