Categorie

Okularnice


  • Codice: JS012019
  • Produttore: Jazz Sound
  • Prezzo: 35,99 zł
  • Raccomandare il prodotto.

Piosenka Artystyczna
premiera polska:
2019-10-10
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
KAGYUMA powraca z nowym albumem Okularnice, który zapowiada kultowy utwór Ballada o pancernych, wykonywany niegdyś przez Edmunda Fettinga w serialu Czterej pancerni i pies, z zupełnie nowym, niezwykle współczesnym przesłaniem!

Pancerne to kobiety walczące. Nasze życie jest codzienną batalią, która składa się z małych i wielkich bitew, toczących się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz nas samych. To niezgoda na pogoń za niedoścignionymi, modnymi i utopijnymi ideałami, często stojącymi w konflikcie z naszymi prawdziwymi systemami wartości. To obrona kobiecej godności i wrażliwości.

KAGYUMA to kobiecy kwartet tworzący sound theatre w oparciu o harmonijne brzmienia wokalne i ciekawe instrumentarium (m. in. kalimba, tank drum, dzwonki, instrumenty perkusyjne i klawiszowe), którego głównym źródłem inspiracji jest minimalizm, muzyka jazzowa, skandynawska i etniczna. Nowy album zespołu zostaje przełamany elektronicznym, mocno współczesnym brzmieniem, co ukazuje artystki w zupełnie nowym świetle. Laureatki Nagrody WARTO 2018 przyznawanej przez Gazetę Wyborczą dla najbardziej obiecujących młodych artystów.

Płyta "Okularnice" poświęcona jest pamięci Poetki, od której wszystko się zaczęło… Agnieszka Osiecka towarzyszy zespołowi KAGYUMA niemalże od początku istnienia. Jej utwory były jednymi z pierwszych, jakie dziewczyny zaczęły wspólnie aranżować. Można powiedzieć, że to Ona je połączyła. Tak, jak Agnieszka Osiecka była nadzwyczajnym obserwatorem świata i przelewała to malowniczo na papier, tak KAGYUMA stara się obrazować dźwiękiem stany i emocje, jakie czuje w jej tekstach. Zestawienie tych czterech energii na płycie Okularnice tworzy nieco awangardowy obraz Poetki, który po raz kolejny dowodzi ponadczasowości jej twórczości.

Płyta "Okularnice" ukazuje się w dniu urodzin Agnieszki Osieckiej - 9 października.

muzycy:
Kama Salach: wokal, fortepian, instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne
Agata Majewska - Ostrowska: wokal, ukulele
Julia Kulpa: wokal, tank drum, melodyka, ukulele, instrumenty klawiszowe
Marta Mackiewicz: wokal, instrumenty klawiszowe
gościnnie:
Michał Kush: gitara elektryczna, instrumenty klawiszowe
Tomasz Waldowski: perkusja

utwory:
1. Ballada o pancernych 3:23
2. Zielono mi 3:55
3. Polska Madonna 4:20
4. Tonę 3:33
5. Żywa woda 5:52
6. Zabaw się w mój świat 4:04
7. Nim wstanie dzień 3:46
8. Nadzieja 4:04
9. Nie ma szatana 1:55

wydano: 2019-10-10

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: