Categorie

Flyin’ Lady - Polish Jazz vol. 55 [Vinyl 1LP]


  • Codice: 9029575833
  • Produttore: Polskie Nagrania (PL)
  • Codice del produttore: 0190295758332
  • Prezzo: 80,99 zł
  • Raccomandare il prodotto.

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2017-10-20
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
„Flyin’ Lady” to imponujący tour de force kwartetu Jana Ptaszyna Wróblewskiego, a przy tym logiczna kontynuacja i rozwinięcie pomysłów oraz inspiracji z poprzednich lat działalności artysty. To jazz wywiedziony w prostej linii z tego, co ledwie chwilę temu robił Mainstream, a półtorej dekady wcześniej Polish Jazz Quartet. Ptaszynowi towarzyszą: Marek Bliziński, Witold Szczurek i Andrzej Dąbrowski.
Program płyty jest niezwykle jednolity – sposób, w jaki Ptaszyn prowadzi kolejne tematy i solowe popisy, jest dość homogeniczny. Różnicuje je jednak znacznie pracą sekcji i rytmiką poszczególnych utworów.
Historia Kwartetu skończyła się wraz z wprowadzeniem stanu wojennego w grudniu 1981 roku. Najtrwalszym i wciąż najpełniejszym świadectwem jego istnienia pozostaje niniejszy album – fascynująca podróż w czasy, gdy w obliczu atakującego zewsząd jazz-rocka, funku i innych mariaży jazzu pojawiła się swoista enklawa dla sympatyków mainstreamu. Innymi słowy: dobrze, że Ptaszyn pozostał (i wciąż pozostaje!) Ptaszynem.
Płyta dostępna jest również w wersji analogowej.

utwory:
1. Pastuszek Stomp
2. Grzmot nad ranem
3. Bossa Nostra
4. Pani Ptakowa
5. Dlaczego małpa...
6. Klicheć chechcioł dana

more info: www.polskienagrania.com.pl

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: