Categorie

Elemental - Reissue


  • Codice: QIR1091012
  • Produttore: Quinlan Road Limited
  • Prezzo: 95,99 zł
  • Raccomandare il prodotto.

Piosenka Artystyczna
premiera polska:
2014-03-14
kontynent: Ameryka Północna
kraj: Canada
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Opis wydawcy:
"Elemental" debiutanckie nagranie Loreeny McKennitt oraz inauguracyjna płyta Quinlan Road, jest prezentacją pierwszego wypadu artystki do skarbca muzyki celtyckiej. Podobnie jak jej następne nagrania, album ten został wydany własnymi środkami i został nagrany pewnego tygodnia w lipcu 1985, w stodole w południowym Ontario, otoczonej polem słoneczników.

"Historia celtycka stała się moim natchniniem', opowiada Loreena o swoim rosnącym zafascynowaniu tym tematem. 'Moja muzyka czerpie inspirację i naukę od wielu grup i artystów, poczynając od tych, którzy odtwarzają tradycyjne motywy w ich autentycznej formie i kończąc na tych, którzy, jak Alain Stivell z Brittany, starają się nadać im nowy, innowacyjny kształt'. W czasie gdy nagrywano płytę, zainteresowanie kompozytorki filmem i teatrem przyczyniło się w istotny sposób do eklektyzmu przedstawionych tu utworów.

Dziewięć ścieżek nagrania Elemental daje świadectwo talentom McKennit jako wokalistki i harfistki, przedstawiając nowe i godne uwagi aranżacje znanych i lubianych utworów oraz wersje muzyczne poezji Yeatsa i Blake'a. Wśród artystów zaproszonych do współpracy znajdują się Cedric Smith, znany aktor i wokalista muzyki folk, oraz wybitny aktor szekspirowski Douglas Campbell.

wydano: 2014-03-14
more info: www.quinlanroad.com
Introducing Dozan
42,99 zł
Amore e Acciaio
52,99 zł
Noites De Norte
54,99 zł
La Llorona
66,99 zł
Obrigado
69,20 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: