Kategorie

In Search of


  • Kod: 6868325
  • On Stock
  • Producent: Self Artist Records
  • Wykonawca: Agnieszka Maciaszczyk / Michał Ciesielski / Michał Bąk / Przemysław Jarosz / Szymon Łukowski
  • Nośnik: CD
  • Instrument lidera: vocals
  • Cena: 29,99 zł
  • Poleć produkt

Modern Jazz / Indie Jazz
premiera polska:
2019-03-28
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
Debiutancka płyta pod tytułem "In Search Of" Agnieszki Maciaszczyk. Wokalistka, autorka tekstów oraz muzyki. Wielokrotnie wyróżniana w konkursach oraz festiwalach międzynarodowych, m.in: finalistka 4th Azoty Tarnów Jazz Contest (jako jedyna kobieta w swojej kategorii), laureatka III miejsca na Swingującym Kruku 2013 w Częstochowie, finalistka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej WSCHODY w Lublinie, laureatka nagrody specjalnej (2015 r.) oraz II miejsca (2016 r.) na BLUE NOTE JAZZ COMPETITION w Poznaniu, laureatka II miejsca na Novum Jazz Festiwalu (najwyższe dotychczas wyróżnienie przyznane na tym konkursie wokalistce).

W 2014 roku miała przyjemność wystąpić na Ladies Jazz Festiwalu w Gdyni, jako Agnieszka Maciaszczyk Quintet. Latem 2015 roku wokalistka wydała EPKĘ, na której wspierają ją wspaniali muzycy: Michał Ciesielski – fortepian oraz instrumenty klawiszowe, Jarosław Stokowski – gitara basowa oraz kontrabas, Adam Golicki – perkusja, Kaya Meller – trąbka, Szymon Łukowski – saksofony oraz klarnet basowy.

W lutym 2017 roku rozpoczęła trasę koncertową poświęconą wybitnej wokalistce Dianne Reeves; Tribiute to Dianne Reeves.

Na debiutanckiej płycie towarzyszą wokalistce muzycy z Gdańska, Bydgoszczy oraz z Wrocławia: pianista – Michał Ciesielski, kontrabasista – Michał Bąk, perkusista – Przemysław Jarosz, saksofonista, multiinstrumentalista – Szymon Łukowski. Utwór "Someday" utrzymywał się przez 6 tygodni na liście przebojów jazzowych TOP JAZZ w Polskim Radio Pik.

Agnieszka Maciaszczyk Quintet tworzą również:
Michał Ciesielski – kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył z wyróżnieniem studia na specjalności Kompozycja i Aranżacja Jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji i aranży na przeróżne składy (od tria fortepianowego, przez kwartet smyczkowy, zespół wokalny, po big band i orkiestrę symfoniczną) w różnych stylistykach (jazz, muzyka poważna, pop, funk, gospel, muzyka do sztuk teatralnych i do filmu). Jest laureatem licznych nagród (Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, Fama, RCK pro Jazz Festiwal, School & Jazz Festiwal, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej Wschody (nagroda dla najlepszego akompaniatora), Międzynarodowy konkurs jazzowy Big Sky w Moskwie, European Jazz Contest, Novum Jazz Festival). Współpracował z takimi muzykami, jak: Brian Fentress, Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, Dorota Miśkiewicz, Krystyna Prońko, Maciej Grzywacz, Marcin Gawdzis, Grzegorz Nagórski, Marcin Jahr czy Cezary Paciorek.

Michał Bąk – pochodzi z Gdan´ska. Nauke? gry na kontrabasie rozpocza?ł w wieku 10 lat w Zespole Szkół Muzycznych w Gdan´sku. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale klasycznym oraz jazzowym. Jest laureatem wielu konkursów kontrabasowych jak i jazzowych. Brał udział w warsztatach jazzowych prowadzonych przez takich artystów jak: Seamus Blake, Andy Midleton, Mark Helias, Charnett Moffet, Dave Liebman, Boby Watson.

Szymon Łukowski – saksofonista, klarnecista, kompozytor, aranżer, bandleader. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Laureat wielu nagród, m.in.: I miejsce w kategorii Solista na Blue Note Poznań Competition (2014), Nagroda dla najlepszego instrumentalisty XVI Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych I Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu (2013), dla najlepszego Instrumentalisty XIII Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu (2008) oraz II nagrody na Student Jazz Festival w Bydgoszczy z grupą Walking Quartet (2009). Swobodnie porusza się w rozmaitych stylistykach muzycznych, od jazzu, przez muzykę fusion, latin i eksperymentalną, najwięcej uwagi poświęcając współczesnej muzyce jazzowej w różnych odsłonach. Aktualnie współtworzy grupy: Szymon Łukowski Quintet, Piotr Lemańczyk Quartet, Michał Gozdek Quintet, LNSD Quartet oraz Jan Konop Big Band.

Przemysław Jarosz – perkusista związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym od początku studiów na tamtejszej Akademii Muzycznej od 1999 roku. Finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród zespołowych i indywidualnych. Współpracował z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej występując na większości festiwali jazzowych w Polsce. Obecnie współpracując z Tomaszem Pruchnickim oraz Kajetanem Galasem współtworzy autorskie trio pod nazwą Yarosh Organ Trio. Od 2005 roku kontynuuje pracę dydaktyczną i naukową, w 2014r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych, w dyscyplinie instrumentalistyka.

jazz.pl:
Agnieszka Maciaszczyk zaproponowała swoim albumem “ In Search Of ” zgoła inne, ciekawe podejście do wokalnej ekspozycji. Jakby ulegając skromnej ekspresji poddała się brzmieniu znakomitego zespołu ( Michał Ciesielski-fortepian, Michał Bąk-kontrabas, Przemysław Jarosz –perkusja, Szymon Łukowski– saksofon, klarnet) i wraz z nim zbudowała subtelną, bardzo osobistą, jazzową narrację. Agnieszka Maciaszczyk jest przy tym niezwykle autentyczna, nie sili się na agresywną ekspresję swojego głosu, lecz stara być kolejnym ( wokalnym) instrumentem kwintetu.

Agnieszka Maciaszczyk jest absolwentka Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku na kierunku wokalistyki jazzowej, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Uczestniczyła w wielu konkursach i festiwalach: od Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2011, 2012, 2013), przez Azoty Tarnów Jazz Contest ( jako jedyna kobieta w swojej kategorii), Festiwal im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie, po Hot Jazz Spring/ Swingujący Kruk i Ladies Jazz Festiwalu w Gdyni, gdzie zaprezentowała autorski Quintet.

Uwagę na Agnieszkę Maciaszczyk zwróciłem przy okazji zmagań konkursu w poznańskim Blue Note w 2014 roku. Już wtedy jej pomysł i artykulacja wokalna wzbudziła zachwyt jury i otrzymała nagrodę. Teraz Agnieszka Maciaszczyk wraca z autorskim pomysłem i albumem, który pokazuje, jak ciekawa i wszechstronna jest młoda wokalistka oraz jak blisko jest jej do grona nowych, ciekawych wokalistek ocierających się o jazz i jego okolice. Bo dzisiaj sztuka wokalna jazzu jest już zbyt wielkim uniwersalnym odniesieniem, gdzie mieszą się ortodoksja nowoczesnego jazzu, pogodnej, lirycznej ballady a nawet melodyjnego przeboju. Agnieszka Maciaszczyk broni się zgrabnie takiej klasyfikacji podając swoje pojmowanie jazzu i muzyki w szczególnie piękny, wrażliwy i subtelny sposób.
autor: Dionizy Piątkowski

muzycy:
Agnieszka Maciaszczyk: voice
Michał Ciesielski: grand piano
Michał Bąk: double bass, vocal (7)
Przemysław Jarosz: drums
Szymon Łukowski: tenor saxophone, clarinet, bass clarinet

wydano: 2019

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: