Kategorie

Franz Schubert, Johannes Brahms: The Complete Duos / Rondo


  • Kod: EPRC0028
  • Producent: Evil Penguin
  • Kod producenta: 0608917721522
  • Wykonawca: Pieter Wispelwey / Paolo Giacometti
  • Nośnik: CD
  • Kompozytor: Franz Schubert
  • Cena: 59,99 zł
  • Poleć produkt

Player


Klasyczna Muzyka Kameralna
premiera polska:
2018-05-15
opakowanie: digipackowe etui
opis:

multikulti.com - ocena * * * * *:
Uwielbiany za grę retoryczną Pieter Wispelwey wraz z Paolo Giacomettim, wysoko cenionym przez międzynarodową prasę muzyczną włoskim pianistą stworzyli duet arcymistrzów. Od lat rejestrują kameralne dzieła Franza Schuberta i Johannesa Brahmsa, ale też Chopina, Faurégo i Poulenca.
Wśród nagrań muzyki kameralnej dokonanych przez Pietera Wispelwey'a z Paolo Giacomettim wyróżnić należy album z utworami Schuberta, który wyróżniono "Choc du Monde de la Musique" oraz "Luister 10", a także płytę z utworami Chopina, Faurégo i Poulenca, która otrzymała "Diapason d'or".

Wszechstronność obu artystów zdumiewa, zaskakuje, budzi szacunek – ale i kontrowersje. Czy można być świetnym we wszystkim? Zapewne nie. Ale ryzykując – artysta się rozwija. Jest w ich grze ciągły dialog niepokoju i poczucia piękna. Coś neurotycznego. Zawsze – przygoda.
Wispelwey kiedyś powiedział, że kocha koncert Lutosławskiego, zamierza nagrywać więcej kameralistyki i muzyki współczesnej. Że szkoda byłoby nagrać wszystko w czwartej i piątej dekadzie życia – a potem co?"

Paolo Giacometti ma na swoim koncie rejestrację kompletu utworów fortepianowych Rossiniego - niezwykły projekt nagraniowy rozpoczęty w 1998 roku i zakończony w 2007, tak oceniany przez krytyków z rodzinnego kraju kompozytora: "Rossini nareszcie doczekał się swego pianisty...". Trzecia płyta z tego cyklu otrzymała w 2001 roku Nagrodę Muzyczną Edisona w kategorii muzyki poważnej. Nagranie Humoreski, Fantasiestücke oraz Toccaty Schumanna zostało wyróżnione przez BBC Music Magazine tytułem "Nagrania Wzorcowego" (Benchmark) oraz "Wykonania Najwyższej Klasy" (Performance of Outstanding Quality), zaś nagranie koncertów fortepianowych Dvořáka i Schumanna recenzent "Gramophone" określił jako "jedno z najlepszych, od bardzo dawna, nagrań koncertów, jakiego miałem sposobność wysłuchać...".

Wszystko to - kolejne powroty i reinterpretacje, emocje i dramaturgię, znajdą Państwo na najnowszej płycie tego tandemu - kolejnej części duetów na wiolonczelę i fortepian Franza Schuberta i Johannesa Brahmsa. To tym ciekawsze nagranie, że w osobie pianisty Paolo Giacomettiego Whispelwey znalazł w naszym odczuciu partnera idealnego - rozumującego w ten sam sposób, ale też inspiego wiolonczelistę własnym brzmieniem, barwą i przemyśleniami.
Polecamy gorąco!
Copyright © 1996-2018 Multikulti Project. All rights reserved

Editor's info:
On this fourth instalment of their Schubert-Brahms pilgrimage, Pieter Wispelwey and Paolo Giacometti explore conflicting faces of Romanticism. The haunted virtuosity and unsettling intensity of Schubert’s Rondo (D.895) is juxtaposed with the irresistible lyricism of Brahms’ Violin/Cello sonata Opus 78, and the profound sensuousness of his Opus 120/1 Clarinet/Viola sonata. With these “new” guises of familiar repertoire, Pieter and Paolo – dubbed “masters of the Romantic duo” by The Strad – continue to open up ever more promising repertoire directions.

muzycy:
Pieter Wispelwey: cello
Paolo Giacometti: piano

utwory:
1. Franz Schubert: Rondo, Op. 70 D 895 14:35
2. Johannes Brahms: Sonata in D major, Op. 78 I. Vivace ma non troppo 11:10
3. Johannes Brahms: Sonata in D major, Op. 78 II. Adagio 07:18
4. Johannes Brahms: Sonata in D major, Op. 78 III. Allegro molto moderato 09:11
5. Johannes Brahms: Sonata in f minor, Op. 120, No. 1 I. Allegro appassionato 07:55
6. Johannes Brahms: Sonata in f minor, Op. 120, No. 1 II. Andante un poco Adagio 04:45
7. Johannes Brahms: Sonata in f minor, Op. 120, No. 1 III. Allegretto grazioso 04:10
8. Johannes Brahms: Sonata in f minor, Op. 120, No. 1 IV. Vivace 05:02

wydano: 2018-03
more info: www.eprclassic.eu

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: