Catégories

Summer Bummer


  • Code: NBCD117
  • Producteur: NoBusiness Records
  • Prix: 56,99 zł
  • Recommander ce produit

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2019-06-14
opakowanie: plastikowe etui
opis:

multikulti.com - ocena * * * * 1/2:
Trio The Attic po raz drugi!
O wydanej w 2017 roku ich pierwszej płycie "The Attic" (NoBusiness Records, 2017) nasz recenzent na multikultiproject.blogspot.com pisał (. . .) Cudowny
dialog trójki improwizatorów i popis kontrolowanego szaleństwa (. . .)
Teraz otrzymujemy drugi krążek tria w nieco zmienionym składzie, bowiem perkusistę Marco Franco zastąpił znany chociażby z doskonałej "Live at Ljubljana"
tria Vicente/Gebruers/Govaert (Multikulti Project, 2018) drummer Onno Govaert.

Trzy sążniste kompozycje dające łącznie 45 minut to wielka dawka emocji, energii, wzajemnej empatii. Tak jak dotąd Rodrigo Amado ze swoim spokojnym, czystym i lekko rzewnym tonem jest pełen skupienia, by nie rzec namaszczenia, celebruje każdy wydobywający się z rury dźwięk, Almeida z Govaertem doprawiają całość dużym pierwiastkiem abstrakcji, zabierają nas w szaloną podróż w nieznanych kierunkach, po to by za chwilę wrócić do punktu wyjścia i dołączyć do Amado.

Tak recenzję pierwszej płyty kończy Andrzej Nowak (. . .) Dynamika, agresja, sekcja jak na zawodach formuły 1! Amado czyta w ich myślach i stawia ornamenty zachwytu. Jeśli jego Motion Trio jest wyjątkowej klasy motylem, to ten skład przypomina równie zjawiskowego lotniskowca! Saksofonista rośnie w oczach, z każdym rokiem jakby mu ubywało lat, kipi energią jak młodziak na studniówce, jednocześnie mając już doświadczenie weterana improwizacji (. . .)
Tego składu nie można pominąć!
Copyright © 1996-2019 Multikulti Project. All rights reserved

muzycy:
Rodrigo Amado - tenor saxophone
Gonçalo Almeida - double bass
Onno Govaert - drums

utwory:
1. Walking Metamorphosis (15:42)
2. Free For All (12:03)
3. Aimless At The Beach (16:30)

total time - 44:23
wydano: 2019-05
nagrano: Recorded by Nick Symons at Summer Bummer Festival, DE Studio, Antwerp, August 26th, 2018 Festival curated by Koen Vandenhoudt & Christel Kumpen with production by Sound in Motion

more info: www.nobusinessrecords.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: