Catégories

Star Wars [180 gram Vinyl 1LP Includes download card]


  • Code: 74381
  • Producteur: Epitaph (USA)
  • Code du producteur: 8714092743814
  • Prix: 89,99 zł
  • Recommander ce produit

Indie Pop / Avant Pop / Muzyka alternatywna
premiera polska:
2016-01-15
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
'Star Wars' to tytuł ostatniego albumu grupy Wilco, który ukazał się w sierpniu 2015. Teraz dostępny również na winylu.

To już dziewiąta płyta w dorobku pochodzącej z Chicago i nagrodzonej nagrodą Grammy formacji, a zarazem pierwszy album od czasu wydanego w 2011 roku The Whole Love.
Album był nagrywany w chicagowskim lofcie zespołu i przynosi jedenaście premierowych piosenek Wilco. Jego produkcji podjęli się lider Wilco, Jeff Tweedy oraz Tom Schick. „Star Wars” jest ich najmocniejszą płytą od dekady – scharakteryzował recenzując Star Wars magazyn Pitchfork.
W połowie lipca muzycy postanowili zaskoczyć swoich fanów i za pośrednictwem stron wilcoworld.net i anti.comopublikowali całą płytę za darmo w wersji cyfrowej. Album jest także dostępny w streamingowych serwisach, takich jak: Spotify, Apple Music i Deezer. W fizycznej postaci, na nośniku CD, album trafił do sprzedaży 21 sierpnia, zaś od 27 listopada będzie dostępny w wersji winylowej.
Wilco są pionierami przedsprzedaży albumów i udostępniania muzyki za darmo. Początkiem tego było udostępnienie w streamingu płyty Yankee Hotel Foxtrot w 2001 roku. Decyzja szybkiego i darmowego udostępnienia Star Wars jest po prostu kolejną próbą szukania nowych dróg dystrybucji muzyki i kolejną próbą pozyskiwania nowych fanów.

Wilco obecnie obchodzi 20-lecie zespołu i z tej okazji planuje także wydanie dwóch jubileuszowych wydawnictw: boxu unikatów Alpha Mike Foxtrot oraz kompilacji What’s Your 20?, na której znajdzie się wybór piosenek z pierwszych ośmiu albumów zespołu.

utwory:
Side A:
1. EKG
2. More…
3. Random Name Generator
4. The Joke Explained
5. You Satellite

Side B:
1. Taste the Ceiling
2. Pickled Ginger
3. Where Do I Begin
4. Cold Slope
5. King Of You
6. Magnetized

more info: www.epitaph.com
more info2: wilcoworld.net
The Golden Age
54,99 zł
Album
66,99 zł
Ten Rapid
59,99 zł
Up For You & I
57,90 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: