Catégories

Sowy Polski


  • Code: RR1072016
  • Producteur: Requiem Records
  • Prix: 39,99 zł
  • Recommander ce produit

Słuchowisko
premiera polska:
2016-04-06
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Psychodeliczne słuchowisko muzyczne o charakterze popularnonaukowym. To nocna podróż w fascynujący świat sów zamieszkujących nasz kraj.

Płyta "Sowy Polski - Podział Gatunkowy" to psychodeliczne słuchowisko muzyczne o charakterze popularnonaukowym. To nocna podróż w fascynujący świat sów zamieszkujących nasz kraj. Ta płyta to projekt interdyscyplinarny, którego myślą przewodnią jest zaprezentowanie w nietypowy sposób wszystkich gatunków sów żyjących na terenie Polski. Każdy utwór muzyczny, w tym wyjątkowym słuchowisku, prezentuje inny gatunek sowy. Głos lektora, malujący tajemniczy świat sów, przeplata się z autorską muzyką Michała Szturomskiego. Tekst słuchowiska, współgrający z muzyką i grafiką, czyli podział gatunkowy sów w Polsce opracowali naukowcy, cenieni ornitolodzy ze Stowarzyszenia Ochrony Sów - Sławomir Niedźwiecki i Sławomir Rubacha.

Bardzo istotną częścią tego projektu jest warstwa wizualna, w zamyśle skorelowana ze słowem i muzyką. Część graficzną i multimedialną "Sów Polski" zaprojektowały dwie artystki - Katarzyna Walentynowicz i Beata Dejnarowicz. Bardzo rozbudowana, jak na standardy wydawnictwa płytowego, część graficzna projektu jest artystyczną impresją na temat anatomii tych fascynujących, tajemniczych ptaków.

muzycy:
Michał Szturomski: muzyka
Piotr Bujno: lektor
Sławomir Rubacha: tekst
Sławomir Niedźwiecki: tekst

utwory:
1. Wzrok
2. Słuch
3. Pióra
4. Puchacz
5. Pójdźka
6. Płomykówka
7. Puszczyk
8. Puszczyk uralski
9. Uszatka
10. Uszatka Błotna
11. Puszczyk Mszarny
12. Włochatka
13. instrumental
14. Sóweczka
15. Syczek, Sowa Jarzębata, Sowa Śnieżna

wydano: 2016-01-02
more info: www.requiem-records.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: