Catégories

Somebody Else With a Wrong Dog


  • Code: RECART0023
  • Producteur: Recart (PL)
  • Code du producteur: 5908285287220
  • Prix: 38,99 zł
  • Recommander ce produit

Player


Fusion Jazz/Modern Jazz
premiera polska:
2017-09-01
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Trouble hunting to polsko – duński kwintet założony przez Tomka Licaka w październiku 2010 roku w duńskim Odense, grający awangardową muzykę improwizowaną. Trouble Hunting jest eksperymentem, którego celem jest znalezienie balansu pomiędzy kompozycją a improwizacją. Jest również pochyleniem się nad zagadnieniem formy w muzyce improwizowanej. Założeniem lidera jest zrealizowanie konkretnych zagadnień formalnych i melodycznych w oparciu o zebrane doświadczenia i przemyślenia, sterując swoimi kompozycjami bezpośrednio na scenie nadaje nowe kształty co nadaje zespołowi oryginalne brzmienie oraz unikalną spójność stylistyczna.

Trouble Hunting powstał pod wpływem nowojorskiego środowiska związanego z School For Improvised Music oraz kopenhaskiego wydawnictwa ILK. Z pozoru klasyczny jazzowy skład odwraca do góry nogami pojęcia abstrakcyjne i prowokuje do odnalezienia balansu między kompozycją a improwizacją. Twórcze poszukiwania to kłopoty, ale wygrywa ten, kto skutecznie na nie poluje, w myśli odwróconego przysłowia „Im więcej drzew - tym dalej w las!”.

Zespół powstał w duńskim Odense w 2012 roku, liderem oraz autorem kompozycji jest Tomek Licak. Pierwsza płyta zespołu "Trouble Hunting", wydana przez cenione wydawnictwo Multikulti Project w 2012 roku zyskała znakomite recenzje i znalazła się w zestawieniu 10 najważniejszych płyt jazzowych 2012 w rankingach redaktorów polish-jazz.blogspot.com

"Somebody Else With A Wrong Dog" - to rozwinięcie idei "Improwizacji kompozycją". Elementy, które w jazzie wydawały się już tak mocno ugruntowane, są tu wytrącane ze swoich orbit i nabierają nowych znaczeń, tworząc odrębny świat kolorów, form i pojęć.

Tomasz Licak – saksofon tenorowy, klarnety, Sven Dam Meinild – saksofon altowy, tenorowy, Tomasz Dąbrowski – trąbka, balkan horn, Richard Andresson – gitara basowa, Kasper Tom Christiansen – perkusja

Tomasz Licak - saksofonista oraz kompozytor. Absolwent Carl Nielsen Academy of Music w Odense (2012) oraz Rhytmic Music Conservatory w Kopenhadze, gdzie ukończył elitarne studia podyplomowe (Soloist Advanced Postgraduate Diploma). Laureat licznych nagród, w tym Grand Prix Jazz nad Odrą 2013, Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej 2010.

muzycy:
muzycy:
Tomasz Licak: saksofon tenorowy, klarnety
Sven Dam Meinild: saksofon altowy, tenorowy
Tomasz Dąbrowski: trąbka, balkan horn
Richard Andresson: gitara basowa
Kasper Tom Christiansen: perkusja

utwory:
1. Even More Unexpected Fruit
2. Well-balanced Robbery
3. Illegal Flower Cutting
4. Somebody Else With a Wrong Dog
5. What Happened to Your Lion?
6. Subconsciousness Is Not a Radio Station

wydano: 2017-09-01
more info: www.recart.pl
Sing Me Some Cry
59,99 zł
Trouble Hunting
37,99 zł
Flux Reflux
59,99 zł
Cirklar
58,99 zł
In The West
59,99 zł
Affinity
37,99 zł
Tom Trio
49,99 zł
Coherence
37,99 zł
Sekstans
37,99 zł
Moon Hoax
29,99 zł
Contouring
37,99 zł
1.
34,99 zł
Numbers
41,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: