Catégories

Woody Allen: More Movie Music


  • Code: SFCD33569
  • Producteur: Soundtrack Factory
  • Code du producteur: 8436006495694
  • Prix: 38,50 zł
  • Recommander ce produit

Jazz Tradycyjny / Dixieland / New Orlean Jazz
premiera polska:
2005-12-30
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Opis Wydawcy
Jest nowojorczykiem z urodzenia i z wyboru (niechętnie się rusza ze swojego azylu na Manhattanie). Największą sławę przyniósł mu film. Ale chyba od zawsze największą frajdę sprawiała mu muzyka.

Urodził się ponad 70 lat temu (1 grudnia 1935) w rodzinie żydowskiej na nowojorskim Brooklynie jako Allen Stewart Konigsberg. Jak sam mówił, szkoły szczerze nienawidził, wolał siedzieć w domu i grać na klarnecie lub wymyślać kawały. Nazwisko zmienił w 1952 roku, gdy doszedł do wniosku, że Koningsberg to za poważne nazwisko dla komika. Tak narodził się Woody Allen.

Muzyka w jego życiu i filmach odgrywała zawsze wielką rolę. Młodzieńczym fascynacjom pozostał wierny - gra na klarnecie do dziś. Od lat robi to wraz z innymi muzykami w The New Orleans Funeral and Ragtime Orchestra - pewnie pamiętają Państwo film 'Wild Man Blues" Barbary Kopple, będący dokumentem o pierwszym europejskim tournee grupy. Ta fascynacja swingiem - Allena fascynuje bowiem jazz tradycyjny i jego korzenie - jest od początku elementem jego filmowej twórczości. Już w jednym z pierwszych swoich filmów 'Play It Again, Sam" ('Zagraj to jeszcze raz, Sam") z 1972 roku sięga do tematów swingowych (m.in. 'As Time Goes By"), z czasem - od 'Manhattanu" z roku 1979 - wypełniają one całą ścieżkę dźwiękową jego filmowych projektów. Czasami jest to muzyka jednego kompozytora - jak w pamiętnym 'Manhattanie", którego muzyczną oprawę stanowią kompozycje George'a i Iry Gershwinów - częściej jednak sięga po prawdziwy melanż kompozytorów i wykonawców - bo i w tym przypadku Allen pozostaje konsekwentny swoim muzycznym gustom. Jeżeli nie musi, nie nagrywa on na nowo swingowych kompozycji, bo wszak najwięksi mistrzowie, którzy je grali, od dawna nie żyją i mając ich interpretacje nie ma potrzeby sięgać do nieudolnych, współczesnych podróbek. Bodaj tylko dwa razy całość ścieżki dźwiękowej była nagrana specjalnie dla potrzeb jego filmów, ale oba te projekty to musicale: 'Everyone Says I Love You" ('Wszyscy mówią kocham cię") z roku 1993 oraz 'Sweet And Lowdown" ('Słodki drań") z 1999 roku. W pozostałych filmach wspaniale brzmią więc Artie Shaw, Louis Armstrong, Benny Goodman, Duke Ellington, Frank Sinatra, Fred Astaire, Harry James, Billie Holiday, Tommy Dorsey, Glenn Miller i wielu innych.

Mamy więc prawdziwą przyjemność przedstawić Państwu całą serię płyt z muzyką z filmów Woddy'ego Allena.

utwory:
1. Tickle Toe
2. Body And Soul
3. Frenesi
4. Moonglow
5. Alabama Song
6. Sing Sing Sing
7. That Jungle Jamboree
8. At The Jazz Band Ball
9. Whispering
10. Penthouse Serenade
11. Out Of Nowhere
12. Shes Funny That Way
13. Truckin
14. Caravan
15. Sophisticated Lady
16. Sunrise Serenade

more info: www.disconforme.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: