Catégories

Philip Catherine Plays Cole Porter


  • Code: CHR70166
  • Producteur: Challenge Jazz
  • Code du producteur: 0608917016628
  • Prix: 57,99 zł
  • Recommander ce produit

Straightahead / Mainstream Jazz
premiera polska:
2011-11-16,
Wydawnicto Audiofilskie

kontynent: Europa
kraj: Belgia
opakowanie: plastikowe etui
opis:

multikulti.com:
Jeden z najbliższych współpracowników legendarnego Cheta Bakera w jego ostatnim okresie, belgijski gitarzysta Philip Catherine swoją karierę muzyczną rozpoczął w latach sześćdziesiątych z Lou Bennett'em, później z Dexterem Gordonem i Stéphane Grapellim.

Następnie, po nagraniu w 1971 roku swojego pierwszego albumu (Stream) był członkiem Jean-Luc Ponty Quintet z Joachimem Kühnem na fortepianie. Rok później poznał m.in. Johna Scofielda, Ran'a Blake'a i George'a Bensona.

Współpracował także z tak znakomitymi artystami jak Billy Brooks, Edgar Bateman, John Lee, Gerry Brown, Larry Coryell, Alphonse Mouzon, Charlie Mariano, Niels Henning Orsted Pedersen, Kenny Drew, Toots Thielemans, Stéphane Grappelli, Charles Mingus, Tom Harrell, zespół rockowy Fokus, Alphonse Mouzon czy Miroslav Vitous.

Jego najnowszy album "Philip Catherine Plays Cole Porter" jest kolejnym, jakże dystyngowanym krokiem w jego karierze. Pozostając wierny stylistyce wypracowanej przed laty nagrał niezwykle delikatną, aksamitną i romantyczną płytę.
Nagrana została w kwartecie gitara akustyczna/kontrabas/fortepian/perkusja, dominuje na niej nastrój melancholii, nostalgii, choć czasami przebija typowa dla Cole'a Portera radosna lekość jak chociażby w "In The Still Of The Night".
Wszyscy pamiętamy płyty z repertuarem wielkiego Cole'a Portera, chociażby "Oscar Peterson Plays the Cole Porter Songbook", "Stephane Grappelli Plays Cole Porter" czy najnowszą w stawce "The Cole Porter Mix" Patrici Barber. Catherine podobnie jak wcześniej wymienieni nie zajmuje się demolowaniem tematów Portera, technika gitarzysty jest znakomita, jednak nie o pusta wirtuozerię tutaj chodzi, sola są oszczędne, logiczne i zawsze tak skonstruowane, że nawet przez moment nie zapominamy o temacie utworu.

John Kelman of Allaboutjazz wrote about Catherine: " Catherine [has the] ability to reference traditional markers from Reinhardt to Wes Montgomery, while sounding like nobody but himself. This pure musician releases his vision of Cole Porter on Challenge Jazz with "The Cole Porter Songbook"

muzycy:
Philip Catherine:guitar
Karel Boehlee: piano
Philippe Aerts: bass
Martijn Vink: drums

utwory:
1. I Concentrate On You
2. So In Love
3. Why Can't You Behave
4. Dream Dancing
5. From This Moment On
6. Get Out Of Town
7. Let's Do It, Let's Fall In Love
8. You Do Something To Me
9. In The Still Of The Night
10. It's De-Lovely
11. Ev'ry Time We Say Goodbye

total time - 56:43
wydano: 2011
more info: www.challenge.nl
more info2: www.philipcatherine.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: