Catégories

LutoSłowianie - Na Szlaku Festiwalu Mazowsze W Koronie


  • Code: MCKIS12014
  • Producteur: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
  • Code du producteur: 9788363427450
  • Prix: 35,99 zł
  • Recommander ce produit

Folk/Muzyka tradycyjna
premiera polska:
2014-02-28
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Oddajemy w Państwa ręce niezwykły album: dzieło światowej sławy artystki Marii Pomianowskiej. Mamy nadzieję, że album dostarczy Państwu wielu artystycznych i estetycznych wrażeń i pomoże na nowo odkryć twórczość Witolda Lutosławskiego, a także, niezmiennie inspirującej, Marii Pomianowskiej.
Płyta powstała, by zarejestrować koncertowe tournée, powołanej w 2013 roku, Orkiestry Marii Pomianowskiej LutoSłowianie podczas 10. Jubileuszowej edycji Festiwalu Mazowsze w Koronie, projektu z pogranicza muzyki i architektury, realizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki i lokalnych partnerów. LutoSłowianie wystąpili w historycznych, zabytkowych wnętrzach w Oleksowie, Chorzelach, Szreńsku, Otwocku, Myszyńcu i Sokołowie Podlaskim.
Jest to kolejny autorski program wybitnej, multiinstrumentalistki Marii Pomianowskiej, po wcześniejszych, znanych Jej projektach Chopin na 5 kontynentach czy Zapomniany dźwięk. Tekla Bądarzewska, ukazujący tym razem muzykę jednego z czołowych kompozytorów XX wieku, Witolda Lutosławskiego przez pryzmat oczekiwań współczesnego odbiorcy. Na płycie zamieszczono studyjne nagrania LutoSłowian (Mała suita, Bukoliki, Melodie ludowe Witolda Lutosławskiego, melodie ludowe z Mazowsza, Biłgorajskiego i Opoczyńskiego) - utworów specjalnie opracowanych w Roku Lutosławskiego przez Marię Pomianowską na Jej oryginalną orkiestrę (fidel płocka, suka biłgorajska, suka mielecka, flety, fujarki, wspak, drumla, skrzypce diabelskie, gitara, akordeon i śpiew). W nagraniu wzięli udział muzycy : Maria Pomianowska, Paweł Betley, Katarzyna Kamer, Bartłomiej Pałyga, Dima Gorelik i Hubert Giziewski. Czas prezentowanej muzyki wynosi 61 minut 30 sekund. Album jest przygotowany w wersji językowej polsko-angielskiej. Wydawcą płyty jest Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki.


W muzyce klasycznej sięganie do folkloru od wieków wiąże się z fascynacją dawnością, specyficznością i prostotą muzyki ludowej. Ma ona swoje własne, autonomiczne piękno, które może być pierwszą przyczyną zainteresowania profesjonalnego kompozytora.
Maria Pomianowska


muzycy:
Orkiestra Marii Pomianowskiej LUTOSŁOWIANIE
Maria Pomianowska - śpiew, fidel płocka, suka biłgorajska, suka mielecka, kier. artystyczne
Katarzyna Kamer - fidel płocka, suka biłgorajska
Paweł Betley - flety, fujarki
Bartłomiej Pałyga - śpiew, wspak, drumla, skrzypce diabelskie
Hubert Giziewski - akordeon
Dima Gorelik - gitara

total time - 61:30
wydano: 2014-02-28
more info2: www.pomianowska.art.pl

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: