Catégories

Flamingo


  • Code: BFREC045CD
  • Producteur: Barefoot Records
  • Prix: 58,99 zł
  • Recommander ce produit

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2016-08-12
kontynent: Europa
kraj: Dania
opakowanie: kartonowe etui
opis:

multikultiproject.blogspot.com; 2016-09, ocena * * * * 1/2:
Pod nazwą Flamingo skrywa się trzech znakomitych, chociaż nie bardzo znanych instrumentalistów - Chris Heenan, Adam Pultz Melby, Christian Windfeld. Skład instrumentów nie jest jednak "codzienny", bo obok dosyć tradycyjnej sekcji rytmicznej kontrabas (Melby) – perkusja (Windfeld) trzecim instrument jest klarnet kontrabasowy (Heenan). Ten znany z nagrań choćby Anthony'ego Braxtona i Roscoe Mitchella (a w Polsce grywa na nim choćby Michał Górczyński) instrument, ma charakterystyczny, niski, chrapliwy dźwięk, ale także dosyć ograniczoną dynamikę i skalę brzmienia.

Trio Flamingo próbuje w swym brzmieniu badać możliwoścći brzmieniowe takiego zestawu instrumentalnego, eksperymentuje z teksturą, dynamiką, często sięga po odwołania do minimalizmu. Ale cały czas w ramach improwizacji stara się nie zapominać o budowaniu harmonii, a balansując w okolicach progu słuchalności buduje melancholijno-poetycką przestrzeń brzmieniową. Taki sposób budowania dźwiękowej struktury, nadaje nieco ilustracyjny charakter muzyce trio. I nie jest to spostrzeżenie bezzasadne bowiem pracując w Danii i Niemczech muzycy zespołu angażowali się w rozmaite projekty interdyscyplinarne, dosyć odległe od prostej działalności koncertowej.

Improwizowana muzyka tria broni się jednak sama świetnie i potrzeba tylko chwili czasu i odrobiny skupienia by zagłębić się nią na dłużej. I bez reszty.
autor: Marek Zając

Album "Flamingo" dostępny jest w następujących formatach:
CD w cenie 58,99 zł
Vinyl 1LP w cenie 64,99 zł


Editor's info:
Flamingo explores sound, texture and dynamics. Sometimes verging on the threshold of hearing and at other times engaging in dense layers and waves of sound, the music of Flamingo creates a poetic space in which pure sound phenomena step forth on the eternal backdrop of silence.
The trio has performed at festivals in Denmark and Germany and is engaged in developing and performing cross-disciplinary projects that challenge the conditions under which sound is perceived.

muzycy:
Chris Heenan - contrabass clarinet
Adam Pultz Melbye - double bass
Christian Windfeld - snare drum and objects

utwory:
1. Life is nothing but trading smells
2. Stepchild of living languages
3. The void beneath
4. Horizonal fold
5. Attention Filter

wydano: 23.05.2016
nagrano: Recorded by Roy Carrol, Berlin, February 2015
more info: www.barefoot-records.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: