Catégories

Barock & Vienna


  • Code: FT0082
  • Producteur: For Tune (PL)
  • Code du producteur: 5902768701746
  • Prix: 39,99 zł
  • Recommander ce produit

Muzyka Barokowa
premiera polska:
2016-02-23
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Jolanta Sosnowska z powodzeniem wykonuje muzykę od baroku po współczesność z zachowaniem kanonów interpretacji każdej epoki.Jest zdobywczyniąI nagrody w Konkursie Skrzypcowym im. Paula Rollanda w USA i finalistką kilku prestiżowych konkursów muzyki dawnej.Jako skrzypaczka barokowa, koncertująca na oryginalnym XVIII wiecznym instrumencie, ma na swoim koncie występy solowe w holenderskim Concertgebouw Amsterdam (jako stypendystka holenderskiej Jumpstart Jr. Foundation) i w austriackim Konzerthaus Wien. W roku 2012, po sukcesach na II Międzynarodowym Konkursie im. Heinricha Bibera w St. Florian, została zaproszona do wykonania recitali w ramach festiwali muzyki dawnej Resonanzen i InnsbruckerFestwochen der Alten Musik w Austrii. Oprócz występów w niemal wszystkich krajach europejskich, ma na swoim koncie także koncerty w Japonii, Meksyku, Peru, w Rosji i w USA.Artystka dokonała również licznych nagrań płytowych i audycji radiowych, m.in. dla austriackiego radia ORF, meksykańskiego OPUS oraz wytwórni: Sony Classical, Pan Classics, Gramola, Deutsche Grammophon czy Naxos.

Prezentowana płyta baRock &vienna to pierwszy album w dyskografii artystki zmuzyką austriacką, w większości barokową (wyjątek:Sonata in D major RV 810 Vivaldiego), na którym prezentuje onaspecjalną selekcję utworów, pochodzących zarówno ze zbiorów austriackich jak i brytyjskich. Trzy spośród siedmiu kompozycji umieszczonych na płycie (Sonata in a, Sonata Prima, Seconda Aria in D major) zostały nagrane po raz pierwszy w historii światowej fonografii. Prezentowany album otwiera nową serię wydawniczą For Tune® – srebrną – poświęconą muzyce dawnej.

baRock&vienna to zaskakująca podróż po nieznanym Wiedniu - w czasy, kiedy Haydna czy Mozarta nawet nie było w planach! Czy wielka kultura muzyczna Wiednia istniała już przed nimi? Tak! W nagraniu baRock & vienna zarejestrowanym na niniejszym krążku CD, Jolanta Sosnowska wraz z przyjaciółmi z Bazylei udowadnia, że muzyka barokowa z Wiednia, choć nieznana, jest świeża, dynamiczna i szalenie wirtuozowska! Na płycie znalazły się nieznane oraz premierowo nagrane utwory włoskich i austriackich twórców, którzy swoje życie związali z Wiedniem. Nie zabrakło muzyki samego cesarza Habsburgów Leopolda oraz jego kapelmistrzów i ubiegających się o to stanowisko śmiałków! Ciekawostką niech będzie fakt, iż wielu z nich w dziwny sposób życie swe zakończyło właśnie w Wiedniu… W tajemniczych okolicznościach, w jednym z zaułków Wiednia pożegnał się z życiem Ignazio Albertini. Życie swoje dokończył w Wiedniu także sam Antonio Vivaldi, bez skutku szukając szczęścia w stolicy muzyki. Ach ten Wiedeń!

Zapraszamy!

muzycy:
Jolanta Sosnowska: skrzypce barokowe
Magdalena Malec: klawesyn, pozytyw
Mirko Arnone: teorba, gitara barokowa
Tore Eketorp: violone G

utwory:
1. Bonaventura Viviani (1638-1693)- Sonata in a
2. Heinrich Schmelzer (1620-1680) - Sonata Prima
3. Ignazio Albertini (1644-1685) - Sonata in A major no 5 (Sonatinae XII)
4. Emperor Leopold I (1640-1705) - Seconda Aria in D major [Courante-Gavotte-Gigue] (Suites)
5. Anton A. Schmelzer (1653-1701) - Sonata “Turkenschlachtbei Wien 1683”
6. Heinrich Schmelzer (1620-1680) - Ciaccona in A major (Arienzu den Baletten)
7. Antonio Vivaldi (1678-1741) - Sonata in D major RV 810: Andante - Allegro - Siciliana - Allegro

wydano: 2016-01-29

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: