Catégories

Warownym Grodem


  • Code: 556926
  • Producteur: Wydawnictwo Warto
  • Code du producteur: 5907488060098
  • Prix: 33,99 zł
  • Recommander ce produit

Wokalistyka jazzowa
premiera polska:
2009-10-10
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
Jazz Jagodzińskiego Trio - wartościowy, oryginalny i nie poddający się prostym klasyfikacjom - na płycie WAROWNYM GRODEM spotkał się z muzyką bynajmniej nie współczesną, bo rozbrzmiewającą od kilku wieków w kościołach ewangelickich w Polsce i na świecie. Ceniony i lubiany za współczesne adaptacje muzyki klasycznej tym razem dokonuje aranżacji tradycyjnych ewangelickich pieśni, w tym trzech XVI-wiecznych pieśni Marcina Lutra. Tytułowy utwór, Warowym Grodem, jest hymnem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Luterańskiego) na całym świecie.

Jagodziński Trio, zespół znany ze współpracy z takimi sławami światowego formatu jak Giovanni Mirabassi czy Ewa Bem, tym razem do współpracy zaprosił Agnieszkę Wilczyńską - laureatkę pierwszej nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu oraz pierwszej nagrody na Festiwalu Młodych talentów w Szczecinie. Wokalistkę od kilku lat uznawaną za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce wg ankiety czytelników Jazz Forum.

Na płycie tej w fascynujący, niezwykły oraz wysublimowany sposób splatają się dwie wielkie tradycje muzyczne, czego efektem jest zmysłowy, otwarty na sferę sacrum jazz. Delikatny, ciepły i refleksyjny wokal Agnieszki Wilczyńskiej, której towarzyszy genialne trio światowej sławy muzyków powołało do życia muzykę, która wprowadza harmonię między zmysłami i duchem.


muzycy:
Agnieszka Wilczyńska - vocal
Andrzej Jagodziński - piano
Adam Cegielski - kontrabas
Czesław Bartkowski - perkusja

utwory:
1. Warownym grodem
2. Na krzyżu przelał krew
3. Z głębokiej nędzy
4. Bliżej, o bliżej
5. O, pochyl mnie
6. Niech cały się raduje świat
7. Brońże, Panie, nas na wieki
8. Kiedy ranne wstają zorze

wydano: 2009-10

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: