Categorías

Sanjo, volume I


  • Código : RR932015
  • Fabricante : Requiem Records
  • Código del fabricante: 5901844911932
  • Precio: 35.99 zł
  • Recomendar el producto

Muzyka Współczesna/Współczesna Kameralistyka
premiera polska:
2015-04-13
seria wydawnicza: OPUS SERIES
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Koreańska tradycja w połączeniu z nowoczesnym wykorzystaniem zachodnich instrumentów w cyklu Sanjo autorstwa laureata międzynarodowych konkursów kompozytorskich - Eunho Changa.

Sanjo jest formą tradycyjnej muzyki koreańskiej, a charakteryzuje się wykorzystaniem tylko jednego instrumentu melodycznego, któremu może towarzyszyć instrument perkusyjny. W tak intymnym kontakcie z instrumentem solowym mają krystalizować się melodia i rytm. W cyklu utworów na instrumenty solowe "Sanjo" Eunho Chang prezentuje własne widzenie tradycyjnej muzyki koreańskiej używając współczesnych środków kompozytorskich oraz instrumentów zachodnich, które imitować mają instrumenty koreańskie za sprawą użycia odpowiednich technik wykonawczych.

Pięć pierwszych utworów z ciągle otwartego cyklu Sanjo koreańskiego kompozytora mieszkającego w Warszawie Eunho Changa, nagranych zostało przez muzyków specjalizujących się w muzyce nowej: Sunyoon Won - skrzypaczkę, Mikołaja Pałosza - wiolonczelistę znanego z liczych prawykonań polskiej muzyki najnowej, członka zespołu Cellonet, Rafała Żółkosia - flecistę, laureata międzynarodowych konkursów interpretacji muzyki nowej, obecnie studenta uczelni muzycznych w Berlinie i Paryżu, Angele Chemin - francuską interpretatorkę nowej muzyki wokalnej oraz przez Dariusza Przybylskiego - kompozytora i organistę.

muzycy:
Sunyoon Won - skrzypce
Mikołaj Pałosz - wiolonczela
Rafał Żółkoś - flet
Angele Chemin - sopran
Dariusz Przybylski - organy

utwory:
01. Sanjo I for violin solo
02. Sanjo II for cello solo
03. Sanjo III for flute solo
04. Sanjo IV for soprano solo
05. Sanjo V for organ solo

wydano: 2015-04-13
more info: www.requiem-records.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: