Categorías

III Tzadik Poznań Festiwal [katalog]


  • Código : tzadikkatalog03
  • Fabricante : Stowarzyszenie Multikulti
  • Precio: 25.00 zł
  • Recomendar el producto

Jewish / Ethno Jazz / Avant-Garde
premiera polska:
2009-07-17
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:


ze wstępu do katalogu festiwalu:
...Odwołując się do pewnych historycznie ukształtowanych symboli, staramy się pokazać kompletne oblicze kultury żydowskiej, zarówno tej, której rozdziały zostały już napisane, jak i dziejącej się współcześnie. Zarówno tej tworzonej w diasporze, jak i w dzisiejszym Izraelu.
Symbole współokreślające jej obszar są różne. Są to miejsca (pierwsza edycja festiwalu odbywała się w miejscu szczególnym - budynku dawnej synagogi, zamienionej przez Niemców na basen, działającym do dzisiaj).
Są księgi (performens poetycki 'Słowo Święte, Słowo Przeklęte', z udziałem Ewy Lipskiej, Ryszarda Krynickiego i Piotra Matywieckiego oraz muzyków - Mateusza i Marka Pospieszalskich. Spotkanie z Agnieszką Sabor, autorką książki 'Sztetl. Śladami żydowskich miasteczek').
Są obrazy (złożona z dwóch części wystawa Yossi Lamela: 'Yossi Lamel Retrospektywa' i premierowa 'Serce moje' w poznańskim Muzeum Narodowym. Towarzyszące od początku festiwalu przeglądy filmowe, pierwszy prezentował filmy z muzyką Johna Zorna, drugi to nagrodzone na 5. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym 'Żydowskie Motywy').
Jest wreszcie muzyka, która jest programowym fundamentem festiwalu. John Zorn, jedna z największych żyjących osobowości muzyki XX i XXI wieku na pierwszą edycję festiwalu przygotował zupełnie premierowy projekt, Masada Quintet [kwartet z gościnnym udziałem Uri Caine'a]. Gościliśmy w Poznaniu muzyków tworzących współczesną scenę neo-klezmerską z USA, Izraela, Wielkiej Brytanii, Francji i oczywiście Polski. Wielu z nich odwiedziło Polskę po raz pierwszy, niektórzy przywieźli do nas swoje premierowe projekty...
[Tomasz Konwent, kurator projektu]muzycy:


wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie / polish-english edition

Katalog trzeciej edycji TZADIK Festiwal. W książkowej formie można znaleźć opisy wszystkich projektów muzycznych (tych z głównej sceny festiwalowej: Ircha Pneumatic + Joe McPhee i kwartetu Mark Feldman / Uri Caine / Greg Cohen / Ben Perowsky, Cukunft i Rashanim oraz Transgress i La Mar Enfortuna, jak i tych prezentowanych w klubie festiwalowym: Enterout Trio, Yazzbot Mazut oraz kwartet Rogiński / Zimpel / Szpura Wójciński) a także filmowych prezentowanych w ramach tegorocznej edycji, artykuł o twórczości Piotra Młodożeńca, autora plakatu, afiszu i logotypu tegorocznej edycji Tzadik Festiwalu. Oprócz tego w katalogu znajdują się wywiady z liderami wszystkich formacji, które grają na głównej scenie festiwalu (są to: Mikołaj Trzaska, Greg Cohen, Raphael Rogiński, Jon Madof, Marcin Steczkowski i Jennifer Charles. Całość w pięknej, unikatowej oprawie graficznej!


more info: www.multikulti.com
more info2: www.tzadikpoznanfestival.pl

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: