Categorías

Beginnings


  • Código : TZ7721
  • Fabricante : Tzadik (USA)
  • Código del fabricante: 0702397772125
  • Precio: 66.99 zł
  • Recomendar el producto

Muzyka Współczesna
premiera polska:
2010-04-16,
Wydawnicto Audiofilskie

seria wydawnicza: Oracles Series
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: plastikowe etui
opis:

multikulti.com; 04/2010
"...Meredith Monk urodziła się w Limie, stolicy Peru w 1942 roku. Dorastała jednak w Stanach Zjednoczonych w rodzinie o muzycznych tradycjach, stąd też bardzo wcześnie, w wieku kilku lat zaczęła uczyć się śpiewu i gry na fortepianie. Później chwyciła również za gitarę - śpiewając i akompaniując na gitarze wykonywała folkowe ballady. Od momentu ukończenia collegu w roku 1964 poświęciła się sztuce tworząc interdyscyplinarne dzieła łączące muzykę, performance, film, teatr, taniec. Jest wokalistką, kompozytorką, performerką, ale i reżyserem teatralnym oraz filmowym.
Jej najnowsza płyta, która właśnie ukazała się w nowojorskim Tzadiku to nagrania wcześniej niepublikowane a pochodzące z jej prywatnego archiwum. Składają się na tą płytę utwory powstałe w latach 1964-1980. Od renesansowych, angielskich ballad (tradycyjnie zaśpiewane z akompaniamentem gitary "Greensleeves"), przez pierwsze eksperymenty wokalne ("Nota") czerpiące z minimal music i odwołujące się to muzyki repetytywnej instrumentalne utwory ("Candy Bullets And Moon"), po przynoszące już w pełni ukształtowaną muzykę wokalną kompozycje powstałe po 1970 roku. Płyta ukazująca kształtowanie się stylu Meredith Monk, jej dojrzewanie i przekraczanie kolejnych granic. Zapis eksperymentu. Piękny..."
autor: Marcin Jachnik

Editor's info:
An unprecedented collection of recordings charting the earliest years of one of the world's most innovative and exciting renaissance women-composer, singer, performer, film director, visual artist and auteur Meredith Monk. Hand selected by Meredith from her personal archives, this fascinating compilation ranges from her first solo vocal performances in the mid-'60s, to ground-breaking works from the '70s up through 1980. An essential portrait of a vocal pioneer at her virtuosic and exploratory best.

muzycy:
Meredith Monk: Voice, Guitar, Bass, Jew's Harp, Organ, Piano
Andrea Goodman: Voice
Lanny Harrison: Percussion
Susan Kampe: Voice
Don Preston: Drums, Organ
Monica Solem: Voice
Collin Walcott: Percussion
Daniel Zellman: Echoplex Delay System

utwory:
1. Greensleeves
2. Nota
3. Duet for Voice and Echoplex
4. Candy Bullets and Moon
5. Trance
6. Epic I
7. Paris
8. Biography
9. Mill
10. The Tale
11. Quarry Weave
12. Epic II
13. Tower
14. Mill
15. Do You Be?
16. Quarry Procession
17. Porch

total time - 57:48
wydano: 2009-11
more info: www.tzadik.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: