Categorías

Freestyle


  • Código : NJ4017
  • Fabricante : Odin (NO)
  • Código del fabricante: 7032760401721
  • Precio: 55.99 zł
  • Recomendar el producto

Wokalistyka jazzowa
premiera polska:
1993-04-01
kontynent: Europa
kraj: Norwegia
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Urodziła się w Oslo. Pierwsze lekcje pobierała u znakomitej wokalistki Anne Brown. Zadebiutowała w latach 60tych, z własnym zespołem utworzonym specjalnie na Melde Jazz Festival.
W jej pierwszych zespołach debiutowali Jan Garbarek /płyta 'Moments"/ , basista Arild Andersen i Jon Christensen - dziś niekwestionowane gwiazdy wytwórni ECM, muzycy współpracujący z pianistą Keithem Jarrettem. W późnych latach 60-tych nagrywała z orkiestrą trębacza Dona Ellisa. Występowała z Albertem Mangelsdorffem, Johnem Surmanem i Jean-Luc Ponty.
Do historii jazzu przeszły jej nagrania z saksofonistami Warnem Marshem, Dexterem Gordonem i Archie Sheppem /"Hi-Fly"/. U ich boku potrafiła doskonale rozwijać idiom jazzowej wokalistyki, połaczony ze skandynawskim chłodem i wrażliwością. Swoje skandynawskie korzenie najlepiej ujawnia w znakomitych duetach, nagranych z wykorzystaniem instrumentarium elektronicznego z saksofonistą i multiinstrumentalistą Johnem Surmanem
Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym norweskiej Grammy. Krytycy uznają Karin Krog za jedną z najwybitniejszych wokalistek jazzowych z Europy. Od lat z powodzeniem koncertuje w Europie i Stanach Zjednoczonych. Była gwiazdą jednego z festiwali Jazz Jamboree. Jej głos i możliwości interpretacyjne porównywano do Billie Holiday. Specjalizuje się w wykonaniach nastrojowych duetów i standardów. Śpiewa z charakterystycznym dla siebie wdziękiem, zmysłowym ciepłem i prawdziwym polotem.

muzycy:
Karin Krog: Vocals, Bells, Tambura, Other [Modulator, Sarinah Jaya]
John Surman: Soprano Saxophone, Synthesizer, Wood Block

total time - 48:20
wydano: 1989
nagrano: 1981
more info: www.musikkoperatorene.no
more info2: www.karinkrog.no

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: