Categorías

Remember


  • Código : 570627400075
  • Fabricante : Survival of the unfit records (DK)
  • Código del fabricante: 570627400075
  • Precio: 56.99 zł
  • Recomendar el producto

Modern Jazz
premiera polska:
2011-03-22
kontynent: Europa
kraj: Dania
opakowanie: plastikowe etui
opis:

multikultiproject.blogspot.com
Płytę rozpoczyna frenetyczny 'Sweets' przypominający otwierającą soundtrack z filmu Pulp Fiction 'Misirlou' grupy Dick Dale And His Del-Tones. Dalej jest jeszcze lepiej, Rockowa drapieżność, jazzowa swoboda, odrobina szaleństwa i sporo poczucia humoru sprawia, że mam bardzo ciepłe myśli o młodych Duńczykach, z których tylko dwóch jest mi dobrze znana.
Pierwszy to oczywiście Jakob Bro, gitarzysta nowego kwintetu Tomasza Stańko i basista Nicolai Munch-Hansen, który wydał ostatnio znakomitą płytę 'Chronicles'.
Liderem i dostarczycielem wszystkich kompozycji jest perkusista Jeppe Gram, o jego klasie świadczy chociażby to, że w żadnym momencie płyty jego rola nie jest nadeksponowana.
Sekcja instrumentów dętych to Ned Ferm na saksofonie i znany chociażby z formacji Pasborg's Odessa 5 puzonista Mads Hyhne. Dwóch gitarzystów, Rune Kjeldsen i Jakob Bro, wspomniany już basista Nicolai Munch-Hansen i Gram za perkusją.
Mamy zatem sekstet wściekle zdolnych instrumentalistów, czasami zażarcie spierających się ze sobą ('Bum bum bum', 'Majvals'), innym razem z nostalgią wspominających wspólne zabawy ('Jens Bloch's Grin', 'Smog', 'Everybody's fault'). Zawsze jednak zachwycają prostotą, anarchistyczną przewrotnością, łączeniem wielu stylów, wśród których można znaleźć zarówno awangardowy jazz ale także sporą dawkę alternatywnego rocka, całość wymyka się typowym klasyfikacjom.
autor: Krzysztof Szamot

muzycy:
Mads Hyhne: Trombone
Ned Ferm: Sax
Rune Kjeldsen: Guitar
Jakob Bro: Guitar
Nicolai Munch-Hansen: Bass
Jeppe Gram: Drums & Composing

utwory:
1. Sweets
2. Jens bloch's grin
3. Strings
4. Moldur
5. Bum bum bum
6. Smog
7. Majvals
8. Everybody's fault
9. Dobbeltsang
10. Something i heard

total time - 43:21
wydano: 2011-03
Love Songs
45.99 zł
Cinema Beyrouth
56.99 zł
Aved Ivenda
56.99 zł
Suno Suno
56.99 zł
Quite Simply
56.99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: