Categorías

Tango 3.0


  • Código : YAB053CD2
  • Fabricante : Discograph
  • Código del fabricante: 3700426912525
  • Precio: 59.99 zł
  • Recomendar el producto

Nu-Jazz/Lounge
premiera polska:
2010-04-12
kontynent: Europa
kraj: Francja
opakowanie: digipackowe etui
opis:

Opis Wydawcy:
10 lat po ukazaniu się debiutanckiej płyty "La revancha del tango" zespół, który zrewolucjonizował zmysłową muzykę i taniec z Argentyny proponuje swój trzeci album, "Tango 3.0", który znajdzie się w sklepach 19 kwietnia.
Gotan Project, trio założone przez Philippe'a Cohena Solala, Eduardo Makaroffa i Christpha H. Mullera, dokonało rzeczy w równym stopniu obrazoburczej dla ortodoksyjnych miłośników tanga, jak i przełomowej dla tego gatunku. Łącząc elektronikę z muzykę, która sto lat temu narodziła się w portowych spelunkach Buenos Aires, a z czasem wyszlachetniała i zadomowiła się na salonach (cokolwiek przy tym kostniejąc), Gotan Project nadali tangu nowoczesne brzmienie i wprowadzili je do najmodniejszych klubów na całym świecie, a tym samym - w XXI wiek. "La revancha del tango" (2000) stała się płytą przełomową w tym względzie i nie bez kozery w wielu sumujących ostatnią dekadę ankietach - np. w "The Guardian" - znalazła się w pierwszej setce najważniejszych płyt .
Płyta brzmiała świeżo i porywająco i nic dziwnego, że wkrótce po jej ukazaniu się tango stało się dla młodzieży z przełomu wieków równie modne - i "cool" - jak dla ich dziadków ponad pół wieku temu.
Drugi album Gotan Project, "Lunatico" (2006) oferował bardziej żywą i organiczną, tzn.- mniej zmodyfikowaną elektronicznie wersję tanga, ale za to ciekawie wzbogaconą elementami jazzu. To było nie mniej ważne i nowatorskie wydawnictwo niż "La revancha del tango", które to obie pozycje zdążyły zrodzić cały szereg mniej lub bardziej udanych imitacji. Gotan Project jest jednak nie do pobicia w swym boisku i mając za sobą dwa miliony egzemplarzy sprzedanych płyt i ponad 400 koncertów na całym świecie (Polski nie wyłączając), bez trudu na nowej płycie potwierdza swoje mistrzostwo i prymat nad konkurencją.
Nowy album, "Tango 3.0", imponujący swym rozmachem produkcyjnym i iście filmowym wizjonerstwem, to muzyczny dziennik epickiej podróży wędrownej trupy muzyków z Buenos Aires do kolebki bluesa w delcie Missisipi, do stolicy country, jakim jest Nashville i do zaułków Nowego Jorku, gdzie rozbrzmiewa hip-hop. "Tango 3.0" to dla wszystkich fanów bilet na tę podróż.

utwory:
01. Tango Square
02. Rayuela
03. Desilusión
04. Peligro
05. La Gloria
06. Mil Millones
07. Tu Misterio
08. De Hombre a Hombre
09. El Mensajero
10. Panamericana
11. Érase una vez

wydano: 2010-04-12

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: