Kategorie

Play Morricone 2


  • Kod: CAMJ77632
  • On Stock
  • Producent: CAM Jazz (I)
  • Kod producenta: 8024709776327
  • Wykonawca: Enrico Pieranunzi / Marc Johnson / Joey Baron
  • Nośnik: CD
  • Instrument lidera: piano
  • Kompozytor: Ennio Morricone; Enrico Pieranunzi
  • Cena: 59,99 zł
  • Poleć produkt

Pianistyka Jazzowa
premiera polska:
2004-06-18
kontynent: Europa
kraj: Włochy
opakowanie: plastikowe etui
opis:

multikulti.com
Najnowsza, druga już płyta tego wyjątkowego tria poświęcona twórczości Ennio Morricone przynosi garść przebojowych tematów filmowych (m.im. "The Sicilian Clan", "The Meadow"), jakie wyszły spod ręki wielkiego Włocha w pełnych intensywności interpretacjach jazzowych.
Enrico Pieranunzi to jeden z ostatnich dzisiaj pianistów, który sięgając po muzyczne ikony kultury masowej nie banalizuje swojego w pełni indywidualnego języka artystycznego.
O poprzedniej płycie 'Current Conditions - Live In Rome at Radiatore' w Audio Video 06/2004 napisano
„Enrico Pieranunzi to pianista delikatny i łagodny, potrafi być jednak wibrujący i taneczny. Przy tym rozluźniony, co pozwala każdej nucie zabrzmieć jak należy. Kontrabasista Marc Johnson, wspaniały melodysta współpracujący głównie z gitarzystami (Pat Metheny, John Abercrombie, Bill Frisell, John Scofield) do perfekcji opanował język jazzowego mainstreamu i w końcu ulubiony perkusista Johna Zorna - Joey Baron, często grający w projektach na przecięciu stylistyk. To wyjątkowe trio potrafiło wykreować świat, w którym nie zadajemy pytań o formę (umysł) i przekaz emocjonalny (serce)”.

Ira Gitler we wkładce do płyty napisał 'Twórczość Pieranunzi'ego sprawia, że myślisz. I sprawia, że czujesz'. Muzycy ci grają wedle zasady, o której mało kto już pamięta 'to co powstaje musi być przejmujące, prawdziwe i intensywne'. I taka jest ta płyta.'. Płyta 'Play Morricone 2', powstała w trzy lata po przebojowej 'Play Morricone' nie jest tylko kontynuacją czy uzupełnieniem, ukazuje nam trio uzyskujące idealną proporcję pomiędzy dojrzałą wstrzemięźliwością a najwyższą muzyczną erudycją.

Playboy 06/2004; ocena Playboy Poleca
'...Ennio Morricone ma dziś 76 lat i jest najsłynniejszym kompozytorem muzyki filmowej - z przeszło 500 tytułami na koncie. Zainteresowanie twórczością Włocha powraca nieustannie, a teraz osiąga kolejną kulminację...Ta muzyka, stworzona w połowie lat 60. do spaghetti westernów Sergio Leone, była nie tylko przełomem w jego karierze, ale też punktem zwrotnym w historii kina. Morricone wyprowadził muzykę z tła i nadał jej sugestywną rolę narracyjną, a to za sprawą śmiałych aranżacji korzystający z wszelkich możliwych brzmień od kościelnych organów i gitar surf po efekty specjalne...Na szczególną uwagę zasługuje nowość, 'Play Morricone 2', gdzie jazzowy pianista Enrico Piernunzi - w towarzystwie wybornej sekcji Marc Johnson/ Joey Baron - prezentuje eleganckie, jazzowe wariacje wokół filmowych tematów Ennio Morricone...'


Editor's Info:
The Pieranunzi / Johnson / Baron Trio strikes again with its unequivocal, very personal musical identity.

Enrico Pieranunzi, Marc Johnson and Joey Baron take us by the hand once again and caress our ears with their unique interpretations of Morricone's film themes.

Some of the popular tunes, such as "The Sicilian Clan" or "The Meadow" are reinterpreted in a very original and surprising fashion; others, less known, offer the opportunity to a tremendously fascinating rediscovery ( "The Nymph", and "Especially On Sundays").

In addition to the Morricone themes are four original compositions by Pieranunzi (tracks #5,6,9,10), finely selected so that their narrative character closely matches the global mood of the CD.

All arrangements by Enrico Pieranunzi.

Bonus tracks included.

Recorded in June 2002 at Forum Music Village Studios (Rome).

Engineer: Luciano Torani

muzycy:
Enrico Pieranunzi: piano
Marc Johnson : bass
Joey Baron: drums

utwory:
1. Il Clan Dei Siciliani 04:54
2. Ninfa Plebea/Alba Oscura E D'amore 06:22
3. I Malamondo/Penso A Te 06:10
4. I Malamondo/Questi Vent'anni Miei 05:02
5. the next night 05:29
6. La Domenica Specialmente/Sunday Waltz 7:37
7. Il Vizietto 05:10
8. Ninfa Plebea/Promesse D'amore 07:57
9. Il Prato/My Meadows 06:02
10. waltz for a future movie 07:24
11. I Malamondo/Penso A Te 05:29

total time - 67:45
wydano: 2003
nagrano: Recorded in Rome on 4, 5 June 2002 at Forum Music Village

more info: www.CamJazz.com
more info2: www.enricopieranunzi.com

Zul Zelub
59,99 zł
Yesterdays
63,99 zł
Yesterdays
56,99 zł
Yearning
39,99 zł
Xenophonia
69,99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: