Categories

Samba Carioca


  • Code: WN145181
  • Manufacturer: IPLAY (P)
  • Manufacturer's code: 3298491451808
  • Price: 59.99 zł
  • Tell a friend

Bossa Nova / Brazilian Jazz
premiera polska:
2010-08-23,
Wydawnicto Audiofilskie

opakowanie: plastikowe etui
opis:

multikulti.com
VINICIUS CANTUARIA - ambasador bossa novy, jeden z najsłynniejszych muzyków brazylijskich, karierę rozpoczynał w latach 70-tych jako partner wielkiego Caetano Veloso, Vinicius od lat 80-tych w wielkimi sukcesami pracuje z własnymi zespołami, a jego nagrania weszły już do kanonu muzyki brazylijskiej.

"Cantuaria nazywany jest na przemian ambasadorem bossa novy i człowiekiem przenoszącym ten styl w XXI wiek". To zdanie niezwykle trafnie oddaje istotę muzyki tego wybitnego brazylijskiego pieśniarza, gitarzysty, perkusjonisty i kompozytora.

Vinicius Cantuaria urodził się w 1951 roku w Manaus (Brazylia). W latach 70-tych był członkiem rockowego zespołu "O Terco" oraz zespołu towarzyszącego legendarnemu Caetano Veloso. Albumy pod własnym nazwiskiem nagrywa od początku lat 80-tych. Od 1995 roku mieszka w Nowym Jorku.

Albumy Cantuarii zawsze znajdowały uznanie publiczności i krytyków, a nagrywając je współpracował z najwybitnieszymi osobowościami muzyki współczesnej, m.in.: Laurie Anderson, David Byrne, Brian Eno, Bill Frisell, Arto Lindsay, Joey Baron. Wiele z jego płyt przeszło już do kanonu muzyki brazyliskiej, jak np.: słynne albumy "Sol Na Cara" czy "Horses And Fish".

Jego bossa nova jest wysmakowana i czerpie inspiracje z wielu gatunków muzyki: jazzu, rocka, muzyki etnicznej, folkowej i klasycznej.
Muzyka Viniuciusa Cantuarii to unikalne połączenie prostoty i wyrafinowania, szacunku do tradycji z nowoczesnością.
W repertuarze koncertowym utwory autorstwa Cantuarii przeplatają się z kompozycjami wielu brazylijskich mistrzów - Antonio Carlos Jobim, Gilberto Gil i inni.
W recenzjach prasowych i relacjach z koncertów podkreśla się zawsze urodę głosu Viniciusa, staranność kompozycji i aranżacji, a najczęściej pojawiające się słowo to ... piękno !

Vinicius Cantuaria do Polski przyjedzie po raz drugi, jednak pierwszy raz z własnym zespołem.
Poprzednia jego wizyta, w lipcu 2003 r. była bowiem efektem pracy Billa Frisella nad znakomitym albumem The Intercontinentals.

Na nowym albumie zatytułowanym "Samba Carioca" wystąpili gościnnie między innymi: Bill Frisell, Joao Donato i Brad Mehldau. Płyta została wyprodukowana przez Arto Lindsay'a.


Independent on Sunday
Produced once more by his New York neighbour Arto Lindsay, Brazilian singer-songwriter and guitarist Cantuaria's latest album - launched with a concert at London's Barbican on Tuesday - returns to the laid-back, drifting samba-jazz with which he made his name.

For those yet to claim an aquaintance, Cantuaria is a class act whose gentle songs (in Portuguese) are set to magical soundscapes of considerable poetic appeal. Guests include US stars Bill Frisell and Brad Mehldau alongside the outstanding drummer Paulo Braga.

utwory:
1. Praia grande
2. Berlin
3. Vagamente
4. Inutil Paisagem
5. Julinha de Botas
6. Fugiu
7. Orla
8. Conversa fiada
9. So Ficou Saudade

wydano: 10de MAIO 2010
more info2: www.vinicius.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: