Categories

Moja Droga


  • Code: BOO009
  • Manufacturer: Boofish Records (PL)
  • Price: 27.00 zł
  • Tell a friend


opis:
Opis Wydawcy:
Powyższe nagrania ukazały się wcześniej na kasetach "przyzwoite popołudnie" i "moja droga"
Nagrano w Studio Mebli Kuchennych w Elblągu, słońce 2000 ("Przyzwoite popołudnie" nagrano rok wcześniej)
Skład zespołu: D. Dudziński - wszystkie odgłosy (także paszczą)
Muzyka i słowa: Przyzwoitość
Rysunek z przodu okładki: M. Świetlicki 2001
Info wydawcy:
Mam przyjemność przedstawić Państwu jedyny w swoim rodzaju projekt o nazwie PRZYZWOITOŚĆ. Jego pomysłodawca i wykonawca to Darek Dudziński, znany jako perkusista Ewy Braun. Tutaj gra na gitarze i śpiewa swoje własne, minimalistyczne - zakręcone piosenki, które nieco przypominają charakterem twórców typu Daniel Johnston, Lou Barlow, a chwilami Dinosaur Jr. Hołdując zasadom estetyki lo-fi Darek nagrywa swoją muzykę w domu (a dokładniej - w kuchni), a jedyne dźwięki pochodzące nie od niego samego to... miauczenie kotki Kitri, która jest wielką fanką jego śpiewania.
Trzy lata temu malutka oficyna wydawnicza ze Słupska, Guernica Project, wydała pierwszą kasetę z piosenkami Przyzwoitości zatytułowaną "przyzwoite popołudnie". W ubiegłym roku nakładem Boofish ukazała się druga kaseta "moja droga", a obecnie wznawiamy obydwa materiały na płycie, wierząc, że uda nam się zachować dla potomności dokonania jedynego polskiego luzaka w stylu primitivo rock and roll.
Paweł Dunin-Wąsowicz (Machina, wrzesień 2001):
ARTYSTA MINIMALISTA - PRZYZWOITOŚĆ
Mity o tępocie perkusistów odstawiamy w kąt. Choć Darek Dudziński gra na bębnach w znanej alternatywnej kapeli Ewa Braun, samodzielnie prezentuje niezwykle ciekawą i oryginalną twórczość sygnowaną nazwą Przyzwoitość. W tym jednoosobowym zespole gra na gitarze elektrycznej (czasem na syntezatorze) i śpiewa własne piosenki. Pierwszą kasetę, niespełna półgodzinne Przyzwoite popołudnie, "zlewną" (trochę w stylu Kazikowych 12 groszy) Piosenkę o liczbach można było niekiedy usłyszeć w Radiostacji.
Muzyczny minimalizm zbliża Przyzwoitość do pierwszej solowej płyty Grahama Coxona, gitarzysty Blur - nagrania robią wrażenie raczej szkiców do piosenek niż skończonych utworów. Spójny jest jednak minimalizm tekstów Dudzińskiego, mruczącego pod nosem (i czasem pogwizdującego) piosenki np. o zmęczeniu, kawie, papierosach. Przyzwoitość afirmuje wszechogarniającą nudę i lenistwo, oddając się w najlepszym razie erotycznym marzeniom angielskiego pacjenta o szwedzkiej pielęgniarce - to kultowy numer z jego płyty Moja Droga (Boofish Rec. jako bonus umieszcza na niej także materiał z Przyzwoitego popołudnia). Te banalne klimaty Darek przetwarza jednak z urokiem przypominającym w swym absurdalnym poczuciu humoru niektóre teksty Bielizny.
Prywatnie Darek kończy w tym roku 31 lat, mieszka w Elblągu, gdzie naucza angielskiego. Wydawałoby się, że jest bardzo przyzwoity, na koncertach - niezależnie od tego, czy gra na bębnach, czy śpiewa, grając na gitarze - występuje w białej koszuli i pod krawatem. Jednak kiedy w grudniu w warszawskim CSW próbowałem go namówić na skrócenie koncertu Przyzwoitości, zepchnął mnie ze sceny.
utwory:
1. 4 kawy
2. światowiec
3. angielski pacjent, 1992
4. z mroków średniowiecza
5. piosenka w trampkach
6. eksponuj kolana
7. wspomnienia proste i trudne
8. ulica podprogowa
9.
10.
11. trzeba pić dużo kawy
12. był do ciebie kolega
13. piosenka z liczbami [gościnnie występuje kotka Kitri]
14. dzisiaj wiosna jutro lato
15. wzięli i zabili
16. to są filmy o miłości
17. piosenka bez liczb
18. napisz proszę [na podstawie utworu haliny frąckowiak, piosenkarki mistycyzującej]
19. diabeł za miastem
20. jak małupy [zostaw umarłym grzebanie ich umarłych - tk 9,60]
21. za dobry
total time - 54:16
wydano: 2002

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: