Categories

Encontro


  • Code: SL9172
  • Manufacturer: Som Livre (P)
  • Manufacturer's code: 5604931091721
  • Price: 65.99 zł
  • Tell a friend

Fado / Piosenka Artystyczna
premiera polska:
2010-08-23,
Wydawnicto Audiofilskie

kontynent: Europa
kraj: Portugalia
opakowanie: digipackowe etui
opis:

opis dystrybutora
Płyta ‘Encontro’ otrzymała zaszczytny laur PREMIO AMALIA RODRIGUEZ – MELHOR ALBUM 2008!


Pedro Moutinho, wschodząca gwiazda muzyki portugalskiej. Urodził się 1976 r. w Oeiras, na przedmieściach Lizbony. Zaczął występować mając 11 lat. Wychowywał się w kulturze fado; jego dwaj bracia to słynni Camané i Helder Moutinho. W filmie Carlosa Saury Fados widzimy go w ostatniej sekwencji, nagrywanej w kawiarni, wśród tych, którzy według reżysera, wyznaczają nowe kierunki rozwoju fado. . .

Pierwszy album Pedro Moutinho wydał w 2003 roku – Primeiro Fado; znalazły się na nim zarówno klasyczne pieśni tego gatunku, jak i utrzymane w tej stylistyce ludowe pieśni portugalskie oraz kompozycje brazylijskie. Trzy lata później, w 2006 roku, ukazał się album kolejny, przełomowy w karierze artysty, Encontro. To spotkanie (jak w nazwie) klasycznego fado i współczesnej poezji. W 2008 roku za tę właśnie płytę otrzymał nagrodę Amalii Rodrigues dla najlepszego albumu fado – wyróżnienie przyznawane wyjątkowym talentom artystycznym. Tym samym Pedro Moutinho znalazł się w gronie najwybitniejszych fadistów w Portugalii.

Recenzenci zgodnie oceniają, że wśród przedstawicieli nowej generacji fado to „jeden z najbardziej natchnionych głosów”. Jego twórczość ceni sobie Mariza i Carlos de Carmo.

Teraz możemy sami ocenić, czy Pedro swoimi melancholijnymi pieśniami zasadnie otrzymał to najważniejsze w muzyce fado wyróźnienie.


utwory:
1. Fado Alvito
2. Nao Me Conformo
3. Na Tua Rua
4. Nao Sabe Como Voltar
5. Nao Disse Nada Amor
6. O Medo De Acordar
7. Lisboa Mora Aqui
8. Contemplo O Que Nao Vejo
A Rua Do Desencanto
10. Sem Sentir Nao Się Viver
11. Meu Amor Na Despedida

wydano: 2006
more info2: www.myspace.com/pedromoutinho

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: