Categories

Black Unstoppable


  • Code: DE575
  • Manufacturer: Delmark (USA)
  • Manufacturer's code: 0038153057527
  • Price: 59.90 zł
  • Tell a friend

AACM
premiera polska:
2007-12-03
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: plastikowe etui
opis:


multikulti.com:
Nicole Mitchell jest już świetnie znana polskiej publiczności - po niesamowitych koncertach w ramach pierwszej edycji Made In Chicago odwiedziła nas raz jeszcze z kwartetem Frequency, którego jest współliderem. Wiceprzewodnicząca AACM-u, wirtuozka fletów i bardzo utalentowana kompozytorka, jest wychowanicą tej klasy improwizatorów, co James Newton i Muhal Richard Abrams. Przyznany przez Chicago Herald Tribune tytuł "Chicagoan of the Year 2006" i znakomite recenzje współtworzonych przez nią albumów (Frequency, Indigo Trio - Live in Montreal) otworzyły jej drzwi do współpracy z Anthony Braxtonem (gra w jego dwunastoosobowym składzie, nagrała z nim dziewięciopłytowy box "Live at Iridium").
Najnowsza płyta to jej sztandarowy projekt, do którego zaprosiła świetnie znanych sobie muzyków, współpracujących z nią od lat (David Boykin, Jeff Parker, Josh Abrams), a także wschodzące twarze chicagowskiej sceny jazzowej (wiolonczelistka Tomeka Reid, pianista Justin Dillard czy trębacz David Young). W muzyce łączy harmonijnie wpływu AACM-u z długą tradycją jazzowego big bandu, elementy jazzu tradycyjnego z awangardą, bluesem czy R&B. To muzyka maksymalnie otwarta, mogąca zachwycić nie tylko jazzowych ortodoksów, ale i tych, którzy dzięki temu nagraniu po raz pierwszy zetkną się muzyką chicagowskiego AACM-u.
Płyta jest studyjnym nagraniem, oprócz tego w wersji DVD ukazał się zapis koncertu w słynnym klubie Freda Andersona Velvet Lounge. Polecamy!!!

Dziennik; 2008-02-01, ocena: * * * * *
"...Mitchell to nie byle kto. Wybitna flecistka i kompozytorka z Chicago jest również jedną z AACM, słynnej Asocjacji na Rzecz Rozwoju Kreatywnych Muzyków, z którą związani byli m.in. Art Ensemble Of Chicago. Album Amerykanki nie wywraca świata do góry nogami, oferuje natomiast bardzo dobrze wykonany jazz światowej klasy: wyrafinowane tematy, frapujące aranżacje, znakomite sola. Jak dla mnie - rewelacja..."
[Tymon Tymański]


muzycy:
Nicole Mitchell: flutes, vocals
David Boykin: tenor saxophone
David Young: trumpet
Jeff Parker: guitar
Tomeka Reid: cello
Josh Abrams: bass
Marcus Evans: drums
Ugochi: vocals

utwory:
1. Cause And Effect
2. Black Unstoppable
3. February
4. Lave Has No Boundaries
5. Sun Cycles
6. The Creator Has Other Plans For Me
7. Life Wants You To Love
8. Navigator
9. Thanking The Universe

wydano: 2007-10
nagrano: Recorded at 24bit / 96kHz High Resolution Audio live on June 8 & 9, 2007 at the Velvet Lounge Chicago.
more info: www.delmark.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: