Categories

Magic of Accordion


  • Code: STUDIOMAX002
  • Manufacturer: Studio S Production (PL)
  • Price: 35.99 zł
  • Tell a friend

Tango / Tango Nuevo
premiera polska:
2011-05-06
kontynent: Europa
kraj: Francja
opakowanie: digipackowe etui
opis:

opis wydawcy
Wyjątkowa płyta Wiesława Prządki przedstawiająca akordeon w wielu wcieleniach. Podróżując przez różne gatunki muzyczne ulegamy niezwykłemu czarowi akordeonu. Można na niej usłyszeć paryskie walce, muzykę filmową, czardasze, argentyńskie tanga a także popularne piosenki Georga Gershwina. Wszystkie utwory opracowane zostały przez czołowych polskich aranżerów na akordeon lub bandoneon solo z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej.


Wiesław Prządka – absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskieg w Poznaniu w klasie akordeonu profesora Henryka Krzemińskiego. Jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu. Twórc a i kierownik artystyczny wielu zespołów i projektów muzycznych: Musette Quartet, New Musette Quartet, Gipsy Swing. Sam zwykła mawiać, że urodził się, żeby grać na akordeonie.

Zakochany w muzyce francuskiej artysta, któremu w duszy rozbrzmiewa namiętne tango. Ta muzyka doprowadziła go do kolejnego odkrycia – BANDONEONU, instrumentu charakterystycznego dla tanga. Jak dotąd jest jedynym bandoneonistą w Polsce koncertującym na bando neonie diatonicznym. Grając tango, a szczególnie muzykę dziś bardzo popularnego Astora Piazzolli, współpracuje z międzynarodowym zespołem Distango. Brał udział w spektaklu „Tango Piazzolla”
wystawianym na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W 2009 r. przyczynił się także do reaktywacji krakowskiego zespołu Hot Swing z którym nagrał płytę i jest jego członkiem.
Szerokie horyzonty muzyczne Wiesława Prządki owocują współpracą z największymi postaciami sceny muzycznej – Hanną Banaszak, Grażyną Brodzińską, Waldemarem Malickim, Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickim, Bohdanem Jarmołowiczem, Zbigniewem Górnym, Justyną Szafran, Tomaszem Tomaszewskim, Richardem Galliano, Krzysztofem Jakowiczem, Filipem Wojciechowskim, Jose Juniorem Mossalinim, Izydorem Leitingerem i in.
Wirtuoz , któremu zawdzięczamy triumfalny powrót akordeonu jako instrumentu solowego na sceny filharmonii, jak również rozpropagowanie w Polsce stylu musette i new musette. To on udowodnił, że akordeon może z powodzeniem wkomponować się w najróżniejsze style muzyczne jak swing, jazz, latino itd.
Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach całej Europy, a także Stanach Zjednoczonych.
Dokonał szeregu nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w Polsce, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Danii, Belgii, Włoszech. Ma na swoim koncie wiele płyt nagranych z własnym zespołem New Musette Quartet, z zespołem Hot Swing, New Tango Bridge, oraz wybitnymi wokalistami i orkiestrami. Dziś uważany jest za jednego z najwybitniejszych akordeonistów i bandoneonistów w Polsce.

muzycy:
Wiesław Prządka: accordion/bandonion

Polish Philharmonic Sinfonia Baltica in Słupsk
Bohdan Jarmołowicz: conductor

utwory:
1. Valses de Paris - (S­ous le Ciel de Paris, Domino, Indifference, Pigalle, Padam, padam...) - arr. Andrzej Marko 6:59
2. In the Land of Tango - (Adios Muchachos, La Violettera, El ­Choclo, Jalouisie, Tango Milonga) - arr. Stanisław Bartosik 5:44
3. Medley ofMovie Themes - (A man and a woman, I will wait for you, Godfather, Love Story, Michael Strogoff, Summer of '42, Last Tango in Paris) - arr. Krzysztof Herdzin 19:14
4. Milonga en ay menor - music: Astor Piazzola, arr. Bohdan Jarmołowicz 3:25
5. Gypsy Medley - (Csardas, Hungarian Dance No. 5, Hora Staccato, Pacsirta, Dark Eyes) - arr. Bohdan Jarmołowicz 12:01
6. Blue Medley - ( The Man I love, Our love is here to stay, Oh lady be good, Fascinating Rhythm, I got Rhythm) - music George Gershwin, arr. Andrzej Marko 7:45
7. Tanti Anni Prima - music: Asto Piazzola, arr. Mateusz Wysłucha 6:54
8. Tango pour Claude - music: Richard Galliano, arr. Wiesław Prządka 3:45

wydano: 2011-05-06
The Universe
37.99 zł
Besame Mucho
35.99 zł
Qui Pro Quo
37.99 zł
Inspiracje - Live
35.99 zł
Live Tango [2CD]
77.99 zł
Hot Swing
35.99 zł
Nuntium
37.99 zł
New Musette
35.99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: