Categories

Live at the Alchemia


  • Code: 1KG034
  • Manufacturer: Kilogram Records (PL)
  • Price: 37.99 zł
  • Tell a friend

Player


Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2018-05-06
kontynent: Europa
kraj: Polska
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Riverloam Trio zostało stworzone przez trójkę czołowych europejskich muzyków free jazzowych. Łączy tradycję chasydzką i współczesną muzykę improwizowaną.
Artyści odwołują się do magicznego sensu, wspólnego przeżywania i mistycyzmu chasydzkiej muzyki. W ich twórczości słuchacz staję się integralną częścią celebracji, uczestniczy w niej na równi z muzykami.
Projekt Babcia’s Memory powstał z inspiracji melodiami i historiami, śpiewanymi i opowiadanymi muzykom przez ich babcie. To nowoczesny w formie hołd oddany rodzinnej tradycji. Wyjątkowy, szalenie osobisty i intymny dialog żydowskiej przeszłości i współczesności.

Mikolaj Trzaska, saksofonista i klarnecista basowy. Improwizator, związany z międzynarodową sceną muzyki improwizowanej. Tworzy kwartet Ircha oraz grupę Shofar. Zespoły wykonujące muzykę żydowską.
Autorzy projektu podjęli wyzwanie, naturalnego połączenia tradycyjnej muzyki żydowskiej, ze współczesną ideą zawartą w muzyce jazzu free improvize. Ideą przedsięwzięcia, jest próba ożywienia tradycji muzykowania po żydowsku, tradycji brutalnie przerwanej w naszym kraju przez holokaust.
Riverloam realizuje wspólną zasadę muzyki chasydzkiej i jazzu. Jest nim, magiczny sens, wspólnego przeżywania, religijnych, mistycznych stanów, budowania muzyki z melodii i aranżacji, wynikającej ze społecznej więzi. Słuchacz staję się integralną częścią muzycznej celebracji, w której uczestniczy na równi z muzykami. W tym przypadku nie usłyszymy, cepeliowskich zaśpiewów. Chodzi tu raczej o przywołanie jej religijnej, mistycznej oraz społeczną roli jak to bywało dawniej.


multikulti.com:
The Third album by the Riverloam Trio, which consists of big figure on Polish Improvised Music Scene - saxophonist/clarinetists Mikołaj Trzaska and two British musicians from the same sphere: bassist Olie Brice and drummer Mark Sanders.
The live show of the Anglo-Polish Riverloam Trio from the ALCHEMIA i Krakow it is pure essence of fiery free improvisation in post-Ayler mode.
Reedman Mikołaj Trzaska, bassist Olie Brice and drummer Mark Sanders are perfectly matched both temperamentally and musically.

muzycy:
Mikołaj Trzaska - alto sax, bass clarinet
Olie Brice - double bass
Mark Sanders - drums

utwory:
1. cloud store/hard snore
2. vegetal execution
3. metal taste/dedicated to Johannes Bauer
4. exercises in water
5. one for bad Ola
6. final sitting/hair burn

wydano: 2018-05-01
nagrano: Live at the Alchemia, 27 April 2017

more info: www.kilogram.pl

Seven Lines
41.99 zł
Out of the Blue
41.99 zł
Paradise Walk
41.99 zł
Live in Ukraine
41.99 zł
Goosetalks
37.99 zł
Lark Uprising
37.99 zł
Plom
41.99 zł
Zikaron-Lefanai
37.99 zł
Xu
41.99 zł
Ha-Huncvot
37.99 zł
Hopes and Fears
41.99 zł
Sagaye
49.99 zł
261034115
41.99 zł
Delta Tree
37.99 zł
Nightly Forester
41.99 zł
Live at Ljubljana
41.99 zł

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: