Categories

Full Circle - Live in Łódź


  • Code: FSR022017
  • Manufacturer: Fundacja SŁUCHAJ
  • Price: 36.99 zł
  • Tell a friend

Avant Jazz / Free Improvisation / Avant-Garde
premiera polska:
2017-04-20
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: kartonowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Piątego lipca ubiegłego roku w łódzkim klubie Ciągoty i Tęsknoty, na jedynym wspólnym koncerci w Polsce wystąpli jeden z najważniejszych improwizatorów nowojorskiej sceny Ned Rothenberg i legendarny już perkusista Hamid Drake.
Koncert został zarejestrowany i właśnie wydany na CD.

Ned Rothenberg - nowojorski multiinstrumentalista urodzony w 1956 roku, improwizator i kompozytor. Specjalizuje się w grze na saksofonie altowym, klarnetach, a także na japońskim flecie shakuhachi. Rothenberg Studiował w Oberlin Conservatory i Berklee School of Music oraz u L. Scotta i G. Colemana. Od lat rozwija prywatne techniki gry oparte m.in o oddech okrężny i multifony. Jego utwory są rozwijającymi się strukturami melodyczno- rytmicznymi, nie dającymi się przyporządkować do żadnego gatunku muzycznego. Występował u boku takich sław muzyki improwizowanej, jak J. Zorn, E. Parker, czy S. Namchylak. Zajmuje się również prowadzeniem warsztatów na całym świecie. Stały rezydent kultowego The Stone w Nowym Jorku, do tej pory nie gościł jeszcze w Polsce.

Hamid Drake - Wybitny perkusita, urodzony w Luizjanie w roku 1955. Choć to muzyk ze wszech miar światowy, jego macierzystą sceną jest Chicago. Wieloletni współpracownik Freda Andersona. Od roku 1976 r. współpracował z Adamem Rudolphem, od roku 1977 był członkiem The Mandingo Griot Society. Od 1978 r. okazjonalnie współpracował też z Donem Cherrym. Fani docenili jego kooperacje w duetach, w tym z basistą Williamem Parkerem oraz w Indigo Trio z Nicole Mitchell oraz Harrisonem Bankheadem. Jego niezwykle charyzmtyczny styl charakteryzuje z jednej strony niespotykana dynamika, z drugiej "szamańska" duchowość – muzyk wiele lat studiował etniczne instrumenty perkusyjne, których brzmienie łączy także z własnym śpiewem.

Editor's info:
Two great musicians. Two musical Words. First time on CD. Full Circle – new live CD from legendary drummer Hamid Drake and one of the most important American improviser Ned Rothengerg.

muzycy:
NED ROTHENBERG: clarinet, alto saxophone, shakuhachi
HAMID DRAKE: drums, frame drum, vocal

utwory:
1. Beams Full Dazzling 24:33
2. Tupuri Gifts 15:44
3. Lotus Blooming in the Heart 11:29
4. Full Circle 15:05
5. Amazing Grace 06:10

total time - 73:36
wydano: March 6, 2017
nagrano: Recorded live at CIĄGOTY I TĘSKNOTY, Lodz Poland, July 5th, 2016

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: