Categories

Cape Town Shuffle - Live At HotHouse


  • Code: DG545
  • Manufacturer: Delmark (USA)
  • Manufacturer's code: 0038153054526
  • Price: 59.90 zł
  • Tell a friend

AACM
premiera polska:
2003-07-01
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: plastikowe etui
opis:
Audio Video 09/2003
"...Ernest Dawkins już dwukrotnie wystąpił w Polsce w ramach Festiwalu Era Jazzu (2001 i 2002). Od kilku lat przewodniczy chicagowskiemu stowarzyszeniu AACM. Jego formacja New Horizon Ensemble to dzisiaj jedna z czołowych grup wskrzeszających czarne dziedzictwo amerykańskiego jazzu. Ciemne, mocne brzmienie saksofonu lidera znajduje tutaj doskonałe uzupełnienie w rozbudowanej sekcji dętej (trąbka + puzon) jak też idealnie współbrzmiącej sekcji rytmicznej. Świetny koncert z klubu HotHouse przynosi oryginalne kompozycje lidera, grane z tak charakterystyczną dla Dawkinsa afirmatywną energią..."
DownBeat; 07/2003, ocena: ***1/2
Jazz&Classics 02/2003
'... Płyta znakomicie oddaje to, co na co dzień i bez większego zadęcia grywa się w chicagowskich klubach Hothouse - obok Empty Bottle i Velvet Lounge - to jedno z kultowych miejsc tego miasta. Możemy tylko podziwiać wolną od banału, swobodę wycieczki od jazzu do hip-hopu przez bluesa, brzmienie chicagowskiego south side'u, nowoorleańskie marsze i południowe afrykańskie rytmy. Do tego Kahari B, młody Disco-poet (syn muzyka Mwaty Bowdena), improwizujący wraz z muzykami własną poezję jako wspomnienie nowojorskich loftów. Tylko muzycy AACM potrafią swobodnie poruszać się w ramach tak różnych stylistyk, nie tracić niczego z indywidualnego stylu.(...)Jednym słowem "Capetown Shuffle" to znakomita, kolorowa muzyka a zarazem lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy preferują chicagowski jazz. Niestety na też swój walor historyczny - jest ostatnim nagraniem zmarłego chicagowskiego tracza, znakomitego Ameen Muhammada....'
Jazz Times; 08/2003, ocena: Jazz Times recommended
muzycy:
Ernest "Khabeer" Dawkins: tenor, alto sax, percussion; Ameen Muhammad: trumpet, conch, shell, percussion; Steve Berry: trombone; Darius Savage: bass; Avreeayl Ra: drums, percussion; Kahari B.: poetry on "Jazz To Hip Hop"
wydano: 2003-06
nagrano: 2002
more info: www.delmark.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: