Categories

Midnight Sun


  • Code: 2763762
  • Manufacturer: DDB Records
  • Manufacturer's code: 0602527637624
  • Price: 54.99 zł
  • Tell a friend

Wokalistyka jazzowa
premiera polska:
2011-08-26
kontynent: Ameryka Północna
kraj: USA
opakowanie: plastikowe etui
opis:

Opis wydawcy:
Krążek Midnight Sun, jest swego rodzaju podsumowaniem dotychczasowej, czterdziestoletniej kariery amerykańskiej wokalistki jazzowej Dee Dee Bridgewater. Jest także czwartym albumem wydanym przez jej własną wytwórnię DDB Records.
Dee Dee to trzykrotna zdobywczyni nagród Grammy (ostatnia nagroda przyznana w 2011 w kategorii Najlepszy Wokalny Album Jazzowy za Eleonora Fagan (1915-1959): To Billie With Love From Dee Dee) Osobiście wybierała i nadzorowała proces powstawania i remasteringu nagrań. Piosenki wybrane na Midnight Sun wybrane zostały z wcześniejszych uhonorowanych wieloma nagrodami albumów: Dear Ella, Keeping Tradition, This Is New, J'ai Deux Amours, Love & Peace: A Tribute To Horace Silver oraz Eleanora Fagan. Są to m.in. przeboje: Kurta Weilla Speak Low, Sammy'ego Cahna Im A Fool To Want You/I Fall In Love Too Easily, Johnny'ego Mercera Midnight Sun, Alana Jaya Lernera Here I'll Stay, Charlesa Treneta Que Reste-T-Il? i Billie Holiday Good Morning Heartache.

Midnight Sun - to wybór ulubionych piosenek miłosnych Dee Dee Bridgewater . Na płycie znalazło się 10 zremasterowanych utworów oraz jeden niewydany wcześniej bonus - utwór L'Hymne A L'Amour.

Od ponad czterdziestu lat Dee Dee Bridgeater znajduje się w ścisłej czołówce najlepszych wokalistek jazzowych na świecie. Zasłynęła dzięki swoim niezapomnianym interpretacjom standardów jazzowych. Pierwsze kroki jako artystka stawiała w legendarnym Thad Jones/Mel Louis Big Band, w latch 70tych występowała z takimi gwiazdami, jak Max Roach, Sonny Rollins, Dexter Gordon i Dizzy Gillespie. Po krótkim romansie z muzyką pop przeprowadziła się do Paryża i powróciła do jazzowych korzeni. Dla wytwórni Universal nagrała wiele płyt, począwszy od albumu Keeping Tradition wydanej w 1993 roku. Wszystkie otrzymały nominacje do nagród Grammy, a dwupłytowa dedykacja dla Elli Fitzgerald, Dear Ella, otrzymała dwie statuetki.

Bridgewater równocześnie realizuje się w teatrze. Jest także laureatką nagród Tony za rolę "Glindy, dobrej wiedźmy z Południa" w The Wiz w 1975 roku. Inne tytuły, w których wystąpiła, to: Sophisticated Ladies, Black Ballad, Carmen i Lady Day, hołd dla Billie Holiday, za który Bridgewater otrzymała brytyjską Laurence Olivier Nomination, dla najlepszej aktorki musicalowej. Była również pierwszą afroamerykańską aktorką, która zagrała rolę Sally Bowles w Kabarecie wystawionym w Mogador Theatre w Paryżu.
Jest także honorowym ambasadorem organizacji FAO (United Nations' Food and Agriculture Organization). Od dwudziestu lat prowadzi również na antenie NPR własny show JazzSet.

Płyta dostępna także w wydaniu "Polska Cena" za 38,99 zł

utwory:
1. Midnight Sun (Dear Ella)
2. Angel Eyes (Keeping Tradition)
3. Que Reste-t-Il? (J'ai Deux Amours)
4. Lonely Woman (Love & Peace: A Tribute to Horace Silver)
5. Speak Low (This Is New)
6. I'm A Fool to Want You/I Fall in Love Too Easily (Keeping Tradition)
7. L'Hymne a l'Amour (J'ai Deux Amours )
8. The Island (Keeping Tradition)
9. Here I'll Stay (This Is New)
10. Precious Thing/Till the Next Somewhere feat. Ray Charles (Victim of Love)

wydano: 2011-08-26
more info: www.emarcy.com
more info2: www.deedeebridgewater.com

Obrazek 1

Obrazek 1


Obrazek 1


Obrazek 1


partner wydawnictwa: